fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zachraňoval ľudí po zemetrasení, teraz ho niekto otrávil. Otrasný prípad zasiahol celé Taliansko

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemeckého ovčiaka, ktorý predvlani zachraňoval ľudí po zemetrasení v stredotalianskom meste Amatrice i v ďalších podobných situáciách, otrávili.

Na sociálnej sieti Facebook to cez víkend oznámil jeho majiteľ Fabiano Ettore. Polícia prípad vyšetruje, zatiaľ čo talianski politici vyzývajú na sprísnenie trestov za takéto činy. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Ettore ešte v sobotu na Facebooku napísal, že jeho nemecký ovčiak menom Kaos sa v predošlú noc stratil a ľudí vyzval, aby ho kontaktovali, ak psa uvidia. Len približne o hodinu neskôr však na sociálnej sieti zverejnil, že psa našiel otráveného vo svojej záhrade.

Tu persona di merda spero non potrai avere pace finché vivrai .. mi hai tolto la cosa più preziosa e che Dio la.possa…

Zveřejnil(a) Fabiano Ettorre dne Sobota 28. července 2018

“Pokračuj vo svojej práci tam hore, pokračuj v hľadaní nezvestných, zachraňovaní životov. Pracoval si dňom i nocou. Bol si verný priateľ. Zdieľali sme spolu všetko. Bež, môj priateľ, bež a nezastav sa,” napísal Ettore.

Tento príspevok od soboty zdieľalo len na Facebooku už vyše 66.000 ľudí.

Zveřejnil(a) Fabiano Ettorre dne Sobota 28. července 2018

Kaos žil s Ettorem priamo v Amatrice, ktoré zasiahlo nadránom 24. augusta 2016 silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2. Otrasy si vyžiadali 299 obetí, z toho 249 priamo v tomto talianskom horskom mestečku a neďalekej obci Accumoli. Psa Kaosa v Taliansku oslavovali ako “hrdinu”,keďže v troskách domov v Amatrice objavil preživších ešte aj niekoľko hodín po zemetrasení.

Prečítajte si tiež:
PREČO MUŽI NEPOČÚVAJÚ ŽENY? ZÁHADA VYRIEŠENÁ!

Michela Brambillaová pre agentúru AP v pondelok vyjadrila nádej, že Kaosova smrť urýchli prijatie zákona ukladajúceho prísnejšie tresty páchateľom takýchto činov, ktorý sama pred časom predložila parlamentu. “Kaosova smrť sa dotkla svedomia talianskeho ľudu,” povedala Brambillaová.

Hrdina Kaos so svojím majiteľom Fabianom Ettorem. Kaosa cez víkend otrávili. Zdroj: facebook.com/Fabiano Ettore

K výzve tejto poslankyne sa medzičasom pridali i traja talianski ministri, uviedla ďalej AP. Dodala, že otravy psov nie sú v Taliansku ničím nezvyčajným.

Ďalší príklad ľudského egoizmu, krutosti, bezcitnosti a hlúposti. Veríme, že sa Talianom podarí zákon schváliť.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/otravili-psa-ktory-zachranoval-ludi/339951-clanok.html

Foto: http://www.improntalaquila.com/wp-content/uploads/2018/07/Kaos-640×280.jpghttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204607769231958&set=a.1172443929045.20244.1766430559&type=3&theater

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií