fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kedy sa oteplí a vráti jarné počasie?

Slovensko zažíva bláznivý apríl. Prvý aprílový deň bol letný a následne prišlo ochladenie, ktoré tu máme až doteraz. Vyhliadky počasia do konca mesiaca pritom nie sú optimistické.

Máte tip? napíšte nám mailom

Začiatok apríla na naše územie priniesol slnečné a veľmi teplé počasie, ktoré prinášalo teplotné rekordy. Spomeňme, že teploty sa na našom území šplhali až nad +25 °C. Takéto počasie nám len ukázalo, čo nás asi tak čaká v lete.

Potom prišlo výrazné ochladenie a prepad studeného vzduchu, ktoré sa v našej oblasti vystupňovalo po Veľkej noci a trvá dodnes. Čo nás však čaká v nasledujúcich dňoch?

Budeme pod vplyvom tlakových níží

Vyhliadky nie sú príliš optimistické. Predpovedajú, že dominantný vplyv na vývoj počasia v našej oblasti aj počas nasledujúcich dní budú mať oblasti nižšieho tlaku vzduchu a súčasne príliv chladného vzduchu.

Cez našu oblasť by mali postupovať jednotlivé oblasti nižšieho tlaku vzduchu, ktoré budú postupovať z oblasti Jadranského mora, cez vnútrozemie až nad Pobaltie.

Naša oblasť by mala byť pravdepodobne až do konca apríla pod vplyvom oblastí nízkeho tlaku vzduchu, ktoré na našom území zabezpečia oblačné a sychravé počasie.

Oblačno a chladno

Numerické predpovedné modely očakávajú, že nasledujúce dni bude v našej oblasti panovať oblačné až zamračené počasie s častými zrážkami, ktoré by mali byť aj na severe vo forme dažďa. Slnečných lúčov nás tak podľa aktuálnych vyhliadok do konca mesiaca čaká len veľmi málo.

Prečítajte si tiež:
V noci na Slovensko dorazí ďalšia vlna sneženia. Tieto oblasti obdržia najviac snehu

Okrem toho, že bude oblačno a sychravo, tak nás čakajú aj nízke teploty, ktoré by sa mali počas dňa pohybovať len od +10 do +18 °C, čo je na súčasnú dobu pod hranicou dlhodobého teplotného normálu.

Až do konca mesiaca teda jarné, slnečné dni s teplotami nad +20 °C príliš nečakajte. Apríl by sa mal niesť v znamení oblačného, upršaného a chladného počasia. Vývoj deň po dní môžete sledovať TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií