fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko kalórií má alkohol? – Porovnali sme ho so sladkosťami

Možno sa pýtate, koľko kalórií má alkohol. Energetická hodnota je u každého produktu iná. Vybrali sme preto tie predávanejšie druhy alkoholu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slivovica 52 %

Tento tradičný slovenský nápoj obsahuje na jeden liter presne 9 570 kilojoulov. Ak by ste ho vypili celý, v prepočte by to bolo rovnaké, aké by ste zjedli takmer 10 čokoládových tyčiniek Snickers.

Vodka St. Nicolaus 38 %

Ak by ste zjedli deväť a pol tyčiniek čokolády Snickers, bolo by to z pohľadu kilojoulov rovnaké, ako by ste vypili liter Nikolausky. Jej energetická hodnota je totiž 9 672 kJ.

Borovička

Borovička tiež patrí medzi obľúbené slovenské pitivo. Koľko kalórií má tento alkohol? V jednom jej litri nájdete 9 830 kilojoulov, čo sa rovná takmer desiatim tyčinkám Snickers.

koľko kalórií má alkohol
Zdroj: destilaty.heureka.sk, Facebook/snickers

Rum Božkov

Tento druh rumu obsahuje 11 100 kilojoulov. To je akoby ste zjedli päť balíkov Slovakia čipsov alebo takmer 11 tyčiniek mars. Celkovo rum obsahuje 15 gramov sacharidov a 12 gramov cukru.

Prosecco

Liter prosecca je o niečo menšia kalorická bomba, než vyššie spomenuté špecialitky. Obsahuje 2 750 kalórií, čo sa rovná trom tyčinkám Mars. Celkovo v nej je 0,08 gramov bielkovín, 2 gramy sachariov a 0,98 gramov cukru.

Prečítajte si tiež:
Bratislava zabezpečí dočasné kontajnerové mestečko pre ľudí bez domova

Becherovka 38 %

Tento celkom obľúbený druh alkoholu má 8 600 kilojoulov. Obsahuje 10 gramov sacharidov a ak by ste ho vypili za celý liter, kaloricky sa todá porovnať s takmer deviatimi čokoládovými tyčinkami Snickers.

Prečítajte si aj dôvody, prečo by ste mali s pitím alkoholu prestať.

koľko kalórií má alkohol
Zdroj: Facebook.com/becherovka, Facebook/snickers

Tatranský čaj Coco Fruit 22 %

Energetická hodnota alkoholu sa pohybuje okolo 6 853 kilojoulov. Jeden liter sa kaloricky vyrovná šiestim čokoládam Snickers, siedmim tyčinkám Mars alebo trom balíkom sto gramových čipsov Slovakia.

Demänovka horká 38 %

V jednom litri Demänovky sa nachádza 15 000 kilojoulov. Dá sa to porovnať s 15-timi tyčinkami Mars, s takmer siedmimi balíkmi Slovakia čipsov alebo s takmer troma konzervami zahusteného sladeného plnotučného mlieka Tatra. A to už je čo povedať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj kaloricketabulky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií