fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kontroly na hraniciach sa zmierňujú. Na týchto miestach nebudú už vôbec

Polícia od utorka zmierňuje intenzitu vykonávania preventívno-bezpečnostných kontrol na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tieto kontroly vyplývajú z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR o vstupe na územie Slovenskej republiky a cestovného semaforu na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou. Rovnako to platí aj na medzinárodných letiskách.

Napriek tomu budú na bývalých hraničných priechodoch vykonávané sporadicky aj krátkodobé, cielené kontroly dodržiavania protipandemických opatrení.

Polícia upozorňuje, že osoby sú naďalej povinné dodržiavať platné opatrenia ustanovené vyhláškou ÚVZ SR.

Slovensko nebude obmedzovať vstup osôb cez malé cestné priechody

Slovenská republika už od zajtra nebude obmedzovať vstup osôb cez malé cestné priechody a iné turistické cesty z Poľskej republiky a Českej republiky.

Obmedzenia ostávajú na hraniciach s Maďarskom, nakoľko z maďarskej strany došlo oproti predchádzajúcemu obdobiu iba k otvoreniu hraničného priechodu Tachty – Cered v čase od 07:00 h – 09:00 h a 16:00 h – 18:00 h.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj minv

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií