fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Desiatky zamestnancov nemocnice sú v izolácii, pacient bol pozitívny

Vojenská nemocnica má 17. prípad nakazeného koronavírusom. Muž z Čadce nečakane ohrozil viac ako stovku zdravotníkov nemocnice.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo vojenskej nemocnici potvrdili 17 prípad človeka, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus. Posledný pacient však ohrozil značnú skupinu zamestnancov, ktorí museli byť izolovaní.

Koronavírus znížil počet zamestnancov nemocnice

Desiatky zamestnancov Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku zostali v domácej izolácii po tom, ako prišli do styku s pacientom nakazeným novým koronavírusom. Testy na COVID-19 absolvovalo 118 pracovníkov ÚVN, časť z nich už nemocnica zaslala do laboratória v Banskej Bystrici. TASR o tom v stredu večer informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.,

“V týchto chvíľach dokončujeme posudzovanie epidemiologickej anamnézy a klinického stavu zamestnancov nemocnice, ktorí boli v bezprostrednom styku s pacientom. Na základe výsledkov bude spresnený počet zamestnancov, ktorým bude nariadená karanténa,” uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Dišková s tým, že výsledky by mohli byť známe už dnes v skorých ranných hodinách.

Pacienta z Čadce prijali do ÚVN ešte 23. marca 2020 po úraze hlavy. Pri príjme mu urobili testy na nový koronavírus s negatívnym výsledkom. V utorok (31. 3.) mal pacient podstúpiť drobný operačný zákrok. Z preventívnych dôvodov nemocnica testy u pacienta zopakovala. Výsledok bol pozitívny. Pacient je podľa Diškovej momentálne hospitalizovaný na ARO.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Svadbu so 100 hosťami predčasne ukončila polícia. Dostali riadnu pokutu!
koronavírus
Pacient test bol najskôr negatívny. Zdroj: cas.sk

Predchádzajúci pacienti

Dokopy je tak k strede, 1. apríla, potvrdených 17 prípadov nákazy koronavírusom odhalených v ÚVN Ružomberok. Hospitalizovaných je deväť pacientov, ôsmi sa liečia v domácej karanténe.

Nákazu naposledy zistili v utorok 31. marca u mužov z okresu Brezno a Liptovský Mikuláš. Obaja mali pozitívnu cestovateľskú anamnézu.

“Pacienti sú takmer na konci 14 dňovej karantény, obaja bez príznakov v domácej karanténe,” informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Na Slovensku je aktuálne 400 pacientov, ktorí sú pozitívni na COVID-19. Väčšina z nich sa lieči doma a 77 ľudí je hospitalizovaných vo viacerých slovenských nemocniciach. V hlavnom meste vybudovali karanténne mestečko pre ľudí bez domova a hľadajú doňho odborníkov a dobrovoľníkov.

Ako trávite dni počas pandémie koronavírusu a čo si myslíte na najnovšie opatrenia, ktoré počas uplynulých dní predstavil Slovensku premiér Igor Matovič? Dajte nám vedieť v komentári.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií