fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyrobte si kvetináče z kmeňa stromu – Nechajte sa inšpirovať

Stromy sa začínajú prebúdzať k životu, tráva sa začína zelenať, oblakov je stále menej a menej a slnko nám už začína vyťahovať pehy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prebúdza nás spev vtáčikov a cestou do školy alebo práce sa nestačíme čudovať, ako príroda doslova z večera do rána ožila. Na nose nás už neštípe mráz a zimné bundy už pomaly, ale isto odkladáme. Jar prichádza.

Rastlinky v črepníkoch sa zvlášť na jar stávajú súčasťou nielen našich príbytkov. Ak ste sa už rozlúčili s nudnými dlhými zimnými večermi a premýšľate, čo by ste si doma a najmä v záhradke skrášlili, čím by si svoje okolie spríjemnili a vylepšili, potom sa vám bude tento nápad určite páčiť.

Čo by ste povedali na to, keby ste jar, ktorá už niekoľko dní klope na dvere, privítali kvetinami? A rovno takými, z ktorých sa budete tešiť nielen vy, ale aj vaše okolie? Vyrobte si spolu s nami zaujímavý kvetináč z kmeňa stromu.

Zdroj: pinterest.com/Pán Melec

Kvetináče trochu inak

Pestovanie rastlín v kovových alebo platových kvetináčoch nie je ničím zaujímavé. V dnešnej dobe, kedy si môžete dovoliť experimentovať s rôznymi typmi materiálov a farieb, sa doslova pýta skúsiť niečo nové.

Ak navyše patríte medzi tých, ktorí radi trávia čas v domácej dielničke, kde si z času na čas vyrobia niečo pre radosť alebo pre radosť iných, potom by ste tento „novodobý kvetináč” mali mať vo svojej záhradke. Najlepšie v jej prednej časti, aby ho mohli obdivovať všetci okoloidúci.

Prečítajte si tiež:
Chcete mať doma kresbičku vášho dieťaťa alebo obľúbenú fotku v grafickej podobe? Napíšte týmto umelcom

Nezáleží na kvalite a veľkosti stromu

Budete potrebovať kmeň stromu, hlinu a ľubovoľné kvety (najlepšie viac druhov a farieb). Ak nemáte k dispozícii nový kmeň, pokojne stačí, ak použijete aj starý, vyschnutý strom. Pozdĺžne pomocou sekery alebo motorovej píly vysekajte „žliabok”, ktorý zasypete hlinou a následne doň zasadíte vaše obľúbené kvety. Keď všetky rozkvitnú a rozrastú sa po celej ploche kvetináča, budete prekvapení, aký očarujúci efekt to záhradke dodá. Všetko je totiž prírodné – od kvetov až po samotný „kvetináč”. Vyskúšate?

Zdroj: pinterest.com/Pán Melec

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií