fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové Lamborghini za 20 000 dolárov? Takto sa dá k nemu dopracovať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dvojica otca so synom si stavajú svoje Lamborghini Aventador sami. Tlačia si ho na 3D tlačiarni a na konci projektu by malo mať reálnu podobu.

Pokiaľ máte záujem o úplne nové Lamborghini Aventador, budete si musieť pripraviť približne 450 000 €. Aktuálna generácia tohoto superšportového Lamborghini je na trhu od roku 2016. Inžinieri, samozrejme, stále prichádzajú s najrôznejšími vylepšeniami a Lamborghini Aventador sa prakticky radí na absolútny vrchol automobilového reťazca.

Najvýkonnejšia sériovo vyrábaná verzia SVJ má neuveriteľných 566 kw, o ktoré sa stará motor V12. O technologickej vyspelosti takéhoto auta teda nemôže nikto pochybovať. Zaujímavosťou je, že automobilka Lamborghini patrí spolu s Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, SEAT a Škoda Auto pod koncern Volkswagen.

Jeden mladík z Colorada dostal nápad postaviť práve Lamborghini Aventador po tom, čo v automobilovej závodnej hre Forza jazdil aj na takomto superšporte. Do projektu sa rozhodol zapojiť aj svojho otca a celý nápad tak dostal oveľa reálnejšiu podobu. So stanoveným rozpočtom 20 000 dolárov sa rozhodli pracovať na tejto výzve. Obaja priznali, že strávili hodiny skúmaním čo najdokonalejšej techniky 3D tlače. Práve touto technikou sa vzhľadom na pomerne nízky rozpočet rozhodli auto stavať. Vo tomto Lamborghini motor pochádza naopak z typicky amerického auta, a to Chevrolette Corvette.

Prečítajte si tiež:
Amatérsky fotograf urobil unikátne časozberné video zo Slovenska. Z toľkej krásy vám padne sánka dole!
Zdroj: motor1.com

Na aute chcú vzdelávať mládež

Doposiaľ tento neuveriteľný projekt trval asi 20 mesiacov a pripravený vyraziť po prvýkrát na cestu by mal byť na jar budúceho roka. Vysvetlil, že budú používať štandardné metódy výroby automobilov, no s tým rozdielom, že všetky karosárske komponenty budú vytlačené práve pomocou 3D tlače.

Xander Backus, jeden to zhotoviteľov, povedal, že projekt je dokonalým zjednotením mnohých rôznych prvkov.Môžete nenávidieť matematiku, možno nemáte radi vedu, nemusíte mať radi jazykové umenie alebo umenie celkovo, ale v tomto projekte sa spojilo úplne všetko,” uviedol.

Zdá sa, že Xander sa jedného dňa svojho vysnívaného auta predsa len dočká. Dvojica otca so synom však chce, aby bol tento projekt do určitej miery aj vzdelávací. Na facebookovej stránke projektu uviedli, že toto Lamborghini vezmú do miestnych škôl, aby učili deti o dôležitosti vedy a oboznámili ich s celým procesom výroby.

Zdroj: globalnews.ca

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií