fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte auto do 5 000€? Pozrite sa, ktoré môžu byť za túto sumu vaše

Potrebovali by ste vymeniť auto, no nechcete investovať príliš veľa? Pozreli sme sa na lacné, no obľúbené autá do 5000€.

V minulej tabuľke sme sa pozreli na lacné nové autá do 10 000 €. Táto suma naozaj nie je veľká, ak berieme do úvahy, že za tieto peniaze dostanete úplne nové auto. Najlacnejšie modely začínajú dokonca tesne nad 6000 €. Čo ale v prípade, že aj táto suma je nad vaším rozpočtom, prípadne chcete vybavenejší model? Vo vyhľadávači ojazdených áut sme podľa parametrov vybrali tie najlepšie lacné autá do 5000 € s maximálnym nájazdom 100 000 km a vekom do 10 rokov.

Opel Corsa

Toto malé auto od nemeckého výrobcu sa teší v našich končinách pomerne veľkej popularite. Model Opel Corsa D sa vyrábal v rokoch 2006 až 2014. Na našom trhu bola Corsa tejto generácie dostupná v troj- aj štvordverových variantoch. Na výber máte sedem motorov (1,0–1,6 benzín; 1,3–1,7 diesel) v rôznych výkonnostných variantoch. V autobazároch nájdete toto auto najčastejšie s motorom 1.2 Twinport Ecotec.

Zdroj: totalcar.hu

Mazda 2

Oproti predchádzajúcej Corse, ďalší zástupca v našom rebríčku áut do 5000 € nie je až taký bežný. Ide o Mazdu 2 tretej generácie. V slovenských autobazároch sa nájde práve toto podarené mestské auto z japonskej dielne. Mazda si získala fanúšikov vďaka technicky vyladeným motorom. Mazda 2 je svetové auto roka 2008. Ide o mimoriadne spoľahlivé a vyhľadávané auto s nízkou spotrebou, ktoré je obohatená vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Keď Mazda 2 tretej generácie prišla na trh, patrila medzi najbezpečnejšie autá vo svojej triede.

Zdroj: cloudlakes.com

Ford Fiesta

Ford Fiesta patrí u nás rovnako medzi pomerne obľúbené autá vo svojej triede. Toto malé mestské auto je tu s nami už od roku 1976, pričom generácia, ktorú sme zaradili do rebríčka, sa vyrábala od roku 2008. Jedná sa tak v poradí už o siedmu generáciu. Najčastejšie sa v bazároch stretnete s Fiestou, ktorá pod kapotou ukrýva motor 1,25 Duratec. Ide o veľmi spoľahlivý motor s dobrou spotrebou. Ako sme už pri Forde zvyknutí, ani toto auto neobišli výborné jazdné vlastnosti. (Testy Ford: Focus ST Line, S Max ST Line)

Zdroj: haynesford.co.uk

Škoda Fabia

Obísť nemôžeme ani najpredávanejšie auto na Slovensku, a to Škodu Fabiu. Aktuálne sa vyrába už tretia generácia, pričom každá na našom trhu zaznamenala obrovský úspech. Do 5000 € si môžete zaobstarať už aj zachovalú druhú generáciu mladoboleslavského bestselleru. Nespornou výhodou Škody Fabia je veľký výber na trhu ojazdených áut, dobré pokrytie z hľadiska servisu a poteší vás aj cena náhradných dielov.

Zdroj: mte.sk
Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií