fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudia v Tatrách stáli na slabo zamrznutom jazere a robili si fotky

V poľskej časti Tatier, iba 2 kilometre od slovenských Rysov, sa ľudia vystavovali veľkému nebezpečenstvu, keď húfne postávali a šmýkali sa na slabo zamrznutom jazere Morské oko.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia v hojnom počte na poľskej strane Tatier postávali alebo sa šmýkali po povrchu jazera Morské oko, a to aj napriek platnému zákazu.

Vstup na zamrznuté plochy jazier je v poľských Tatrách zakázaný, čo mnohí turisti porušili v domnienke, že je to bezpečné, no v skutočnosti to tak nebolo.

Návštevníci sa vystavili veľkému nebezpečenstvu, pretože hrúbka ľadu dosahovala iba 6 centimetrov a ľahko mohlo tak dôjsť k prelomeniu ľadu, čo sa nemuselo skončiť dobre.

Tatranský národný park (TPN) vo svojom vyhlásení žiada, aby turisti nevstupovali na povrch horských jazier vrátane Morského oka.

Uvádzajú, že ľad je na mnohých miestach veľmi tenký a môže sa ľahko zlomiť.

Úrady taktiež varujú, že v Tatrách je málo snehu a podmienky nie sú vhodné na turistiku. Turistické chodníky sú zľadovatené a kvôli nízkej oblačnosti môže byť viditeľnosť a orientácia v teréne náročná.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií