fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majitelia otvorili viac ako 40 reštaurácií a kaviarní. Odkazujú, že nemajú z čoho žiť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Reštaurácie a kaviarne môžu mať otvorené iba terasy, hovorí nariadenie. Nie všetky podniky však disponujú terasami. Aj keď sa niektoré podniky vynašli a terasy prekryli, zákazníci chodia minimálne.

V Košiciach sa z tohto dôvodu rozhodli otvoriť cez 40 podnikov. K ďalšiemu otvoreniu podnikov vyzýva celoslovenská občianska iniciatíva Bojujeme za naše gastro. Cieľom iniciatívy je, aby sa otvorili všetky gastro prevádzky: ,,Priatelia, máme 8 dní na to, aby sme slobodne podnikali, aj napriek nejakej pokute a represii,“ informujú na sociálnej sieti. Ich majitelia tvrdia, že kompenzácie od štátu sú minimálne a nemajú z čoho žiť.

Slovensko patrí ku krajinám s najnižšou pomocou. Viacerí zamestnávatelia reštaurácií a podnikov museli prepustiť zamestnancov alebo im skrátiť úväzok. Majitelia reštaurácií dodržiavajú pri otvorení podnikov všetky hygienické predpisy. Chcú poukázať na ich aktuálny stav, že nevedia prežiť ďalej, informovali o tom tvnoviny.sk.

Majitelia prevádzok upozorňujú, že nemôžu zavrieť na niekoľko mesiacov. Najhoršie je podľa majiteľov podnikov to, že nikto nemá informácie ako dlho bude zatvorenie trvať.

Otvorenie podnikov až na budúci rok

Kedy môžu opäť reštaurácie a bary otvoriť nie je momentálne jasné. Z dobre informovaného zdroja však máme informáciu, že reštaurácie a kaviarne môžu byť otvorené až v marci.

Prečítajte si tiež:
Od 1. novembra bude 24 okresov v čiernej farbe a 39 bude bordových

Majiteľom hrozia pokuty

Majiteľov neodradili ani pokuty za otvorenie prevádzok. Vraj nemohli už ďalej čakať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií