fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mamičky bijú na poplach. Už NIKDY nedovoľte druhým bozkávať vaše malé dieťa, môže totiž zomrieť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj nevinný bozk môže u malých detí spôsobiť smrť.

Aj keď to znie hrozne, pravda je taká, že bozk môže v prípade malých detí spôsobiť katastrofálne dôsledky. Podobne ako sa to prihodilo malej Mariane Sifrit. Toto malé dievčatko sa narodilo 1. júla ako zdravé bábätko. Po týždni sa však všetko zmenilo a dievčatko muselo byť prevezené do nemocnice, pretože jej zdravotný stav sa náhle zhoršil. Za všetko mohla herpetická infekcia, ktorú dievčatko od niekoho dostalo.

42738b9100000578-4707354-image-a-27_1500386704458

Ako sa neskôr ukázalo, nebolo to od rodičov a všetko nasvedčovalo tomu, že bábätko bolo nakazené bozkom od niekoho druhého. Ako uviedol portál Daily Mail, mohol za to herpetický vírus, ktorý je zodpovedný za opary. Aj preto je možné, že malé dievčatko sa nakazilo bozkom od osoby, ktorá mala herpes, ktorý však v tom štádiu nebol viditeľný.

Najsmutnejšie na tom celom je, že tento príbeh nemal šťastný koniec a malá Mariana napokon zomrela.

42738b6100000578-4707354-image-a-29_1500386738046

Aj napriek bolesti sa však rodičia delia o svoj životný príbeh, ktorý má slúžiť ako istá výstraha pred takýmto strašným koncom. Aj preto sa nebojte povedať NIE bozkávaniu vášho bábätka a to jasne a bez výčitiek. Zdravie vášho dieťaťa vám má byť cennejšie ako nejaké bezvýznamné výčitky druhých.

Prečítajte si tiež:
Top grafika, perfektný dej a neustála akčnosť = Uncharted 4. Presvedčí vás o tom tento trailer?

Bohužiaľ, tento smutný životný príbeh nie je jediný. O život prišlo aj iné bábätko, ktoré prostredníctvom herpesu nakazil vlastný otec. Aj preto by ste sa mali vyvarovať prehnanému kontaktu a mojkaniu sa s bábätkom v prípade, že nie ste celkom fit. A to platí o rodičoch, súrodencoch i známych.

Zdieľajte a varujte aj ostatných rodičov.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií