fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

McDonald’s ponúka možnosť otestovania na koronavírus

McDonald’s sa rozhodol zastaviť koronavírus po svojom. V jednej zo svojich reštaurácií ponúka možnosť nechať sa otestovať priamo na Drive

Máte tip? napíšte nám mailom
Vďaka skutočne výnimočnej spolupráci je teraz možné otestovať množstvo zdravotníkov na koronavírus priamo za volantom v reštaurácii McDonald’s. S týmto nápadom prišla pobočka najznámejšieho rýchleho občerstvenia v Leicester vo Veľkej Británii.

McDonald’s testuje na koronavírus na Drive

„Spoločnosť McDonald’s ponúkla zdravotníckej jednotke DHU, aby využila priestory Drive vo svojej pobočke obchodného parku Meridian Business Park na testovanie COVID-19 u zdravotníckych pracovníkov NHS,“ uviedol hovorca McDonald’s.
Pobočky gigantu rýchleho občerstvenia vo Veľkej Británii sú však pre verejnosť zatvorené, aby znížili pandemickú krivku po celej krajine, píše New York Post.
„Zamestnanci a jednotlivé reštaurácie však naďalej pomáhajú miestnym komunitám a podporujú národné organizácie,“ uviedol hovorca.

Koronavírus vo Veľkej Británii

V Spojenom kráľovstve zomrelo na COVID-19 viac ako 20 000 ľudí a potvrdilo sa viac ako 148 000 prípadov. Okrem “obyčajných ľudí”  sa vírusom nakazil napríklad aj premiér Boris Johnson, ktorý bol dokonca niekoľko dní hospitalizovaný. Koronavírus potvrdili aj u princa Charlesa, ktorý podstúpil karanténu. Našťastie, priebeh choroby bol v jeho prípade ľahký a nevyžadoval hospitalizáciu.

Aj kráľovská rodina bojuje proti koronavírusu

Spojené kráľovstvo rovnako ako väčšina krajín na svete uvaľuje na svojich obyvateľov obmedzenia, ktoré vedú k zastaveniu epidémie koronavírusu. A kráľovská rodina sa snaží dopad problémov, ktoré koronavírus spôsobuje, zmierniť. Kate Middleton a princ William boli veľmi veľkorysí a rozhodli sa darovať 5 miliónov libier organizácii, ktorá sa venuje boju za duševné zdravie. Na linku tejto organizácie telefonujú tisícky Angličanov a psychlógovia sa im snažia pomôcť a poradiť, čo robiť, aby sa cítili menej izolovaní.
Princ William
Foto: TASR/AP
Princ William však nemá v úmysle so svojou pomocou skončiť iba pri finančnej podpore. Ako uvádza britský bulvárny magazín The Sun, napriek svojim kráľovským povinnostiam sa manžel Kate Middleton chce zúčastniť boja proti koronavírusu tým, že sa opäť stane pilotom leteckej záchrannej služby. A budúci kráľ túto prácu už dôverne pozná. V minulosti bol totiž pilotom vrtuľníka lekárskej pohotovosti.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvanouvelles

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií