Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miesto, kde je umieranie protizákonné!

 

Predstavte si, že na Zemi existuje mesto, v ktorom máte zakázané umierať. A nie len jedno!

V Sellii, stredovekom meste v Taliansku žije vyše 500 ľudí a väčšina z nich má viac ako 65 rokov. V 60. rokoch malo mestečko tri krát toľko obyvateľov. Starosta Davide Ziccchinella tak nariadil občanom mestečka zákaz umierania! Na území obce dokonca nemôžete ani ochorieť!

 

Ľudia tu musia pravidelne absolvovať rôzne lekárske kontroly a tí, ktorí toto nariadenie nedodržujú, platia pokutu 10,- € ročne.

Umieranie by som nemohol zakázať priamo zákonom. Zákonom nie je možné prikázať nemožné. Mojím zámerom je bojovať proti smrti. Povedal Zicchinella

V Južnom Taliansku je viacero miest, ktoré trápi úbytok populácie.

Podobné opatrenia boli zavedené v posledných rokoch napríklad v Cugnaux a Sarpourenx vo Francúzsku, Biritiba Mirim v Brazílii, Lanjaróne v Španielsku či napríklad v ďalšom Talianskom meste Falciano del Massico. Dôvodom, prečo sa mesta pre takéto nariadenia rozhodli môže byť aj nedostatok pohrebného miesta na Cintorínoch. Niekde bolo zasa zakázané umierať na konkrétnych miestach.

Nie len umierať, ale aj rodiť!

Už v piatom storočí nášho letopočtu grécky historik Thúkydidés zaznamenal, že umieranie bolo kvôli uspokojeniu bohov zakázané na posvätnom ostrove Délos. Všetky hroby ľudí, ktorí tam boli pochovaní, boli vykopané. Na ostrove bolo zakázané nie len umierať, ale aj sa rodiť. Ak bol niekto blízko smrti alebo tesne pred pôrodom, bol prevezený na iné miesto.

Podobné nariadenie je aj na ostrove Icukušima, ktorý je pre šintoistov posvätný. Už od roku 1868 je tam umieranie a rodenie sa zakázané a preto na ostrove nie je žiadna pôrodnica ani cintorín. V oboch prípadoch ide o maličké ostrovy.

Takéto zákazy označujú niektorí odborníci ako reklamu pre malé dedinky a mestečká, ktoré sa takto zviditeľňujú.

Zdroj:  Profimedia.cz, www.novinky.cz

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií