fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNA SITUÁCIA: Nemocnice budú poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Máte tip? napíšte nám mailom
Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň v nemocniciach stúpa a blíži sa k hranici 3000. Sme nútení prijať ďalšie opatrenia.
Fakultným, univerzitným a všeobecným okresným nemocniciam, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, sme nariadili poskytovať pacientom len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Plánované zákroky

Plánované zákroky pri onkologických pacientoch alebo tých, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba pokračujú bez obmedzenia.
Zdravotná starostlivosť bude zabezpečená všetkým, ktorí ju akútne potrebujú. Koronavírus však ohrozuje všetkých, nielen pacientov s ochorením Covid-19.

Platnosť do 31. januára 2021

Príkaz na poskytovanie len neodkladnej zdravotnej starostlivosti platí do 31. januára 2021. Nemocnice žiadame o preplánovanie plánovaných úkonov pre pacientov, ktorým sa odsunutím zákroku nezhorší zdravotný stav.
Zároveň sme nemocnice vyzvali o vyčlenenie ďalších minimálne 30 % z voľných nereprofilizovaných nemocničných lôžok s prívodom kyslíka, ABY SME BOLI PRIPRAVENÍ na hospitalizáciu zvýšeného počtu pacientov s COVID-19. Chceme veriť, že ich nebudeme potrebovať.
Nemocnice vyzývajú na obmedzenie mobility, vyhýbaniu sa nevyhnutným kontaktom a dodržiavaniu protiepidemických opatrení.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií