Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž ukradol žraloka, vraj sa bál o jeho zdravie

Muž v meste San Antonio v americkom štáte Texas ukradol cez víkend žraloka v detskom kočíku. Podľa jeho vlastných slov nie je kriminálnik, ale aktivista. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Anthony Shannon tvrdí, že sobotňajšou krádež vykonal pre obavu o zdravie zvieraťa. Pri čine ho zachytila bezpečnostná kamera, ktorá zaznamenala, ako sa mu podarilo žraloka menom Miss Helen s dĺžkou asi 40 centimetrov vytiahnuť z nádrže a v detskom kočíku vyviezť z akvária.

Pozrite si video z bezpečnostnej kamery, na ktorom je vidieť, ako Shannon ukradol žraloka:

Polícii sa odcudzeného morského živočícha podarilo vypátrať v pondelok večer v Shannonovom dome a následne vrátiť späť do akvária. Joseph Salvaggio, veliteľ polície v Leon Valley na predmestí San Antonia, v tejto súvislosti uviedol, že v garáži Shannonovho domu sa našlo množstvo ďalších vodných živočíchov – až to tam vyzeralo takmer ako v skutočnom morskom akváriu.

Samotný Shannon miestnej televíznej stanici KENS povedal, že „je aktivistom, a nie kriminálnikom“. Dodal, že ho znepokojili podmienky v akváriu, ktoré si všimol zhruba pred mesiacom, keď ho navštívil ako distribútor soli a odniesol si odtiaľ vzorky vody.

Akvárium na správu reagovalo vyhlásením, že sa o svoje živočíchy stará príkladne a kvalitu vody v ich nádržiach denne kontroluje.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/usa-muz-obvineny-z-kradeze-zralok/340501-clanok.html

Foto: https://media.kens5.com/assets/KENS/images/579549987/579549987_1140x641.jpg

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií