fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na palube Boeingu 737 nikto neprežil. Zahynula aj rodina Antona Hrnka

Máte tip? napíšte nám mailom
V lietadle typu Boeing 737 bolo 149 cestujúcich a osem členov posádky. Stroj vzlietol a havaroval šesť minút po štarte. Na palube sa nachádzali aj štyria Slováci. Nehodu nikto neprežil. 
 
Na palube lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines sa nachádzalo 157 ľudí z 33 krajín. Lietadlo na trase z etiópskej Addis Abeby do kenského Nairobi sa v nedeľu zrútilo. Informoval o tom spravodajský web britskej BBC.

Na palube boli aj Slováci

Na palube sa nachádzali štyria Slováci. Bola medzi nimi manželka, dcéra a syn podpredsedu SNS Antona Hrnka. Smrť príbuzných poslanec potvrdil na svojom profile na sociálnej sieti.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v tejto súvislosti vydalo vyhlásenie, v ktorom vyjadrilo sústrasť všetkým pozostalým po obetiach tohto nešťastia, pri ktorom „podľa oficiálnych informácií zahynuli (aj) štyria občania Slovenskej republiky.”

„Predstavitelia našich diplomatických misií v Etiópii a Keni, ako aj naša diplomatická služba v Bratislave, pristupujú k tejto tragédii s plným nasadením a v súlade s konzulárnou praxou,” uvádza sa vo vyhlásení MZVaEZ SR.

Podľa informácií Pravda.sk boli medzi obeťami aj rodinní príslušníci poslanca Antona Hrnka (SNS). Informáciu neskôr potvrdil aj samotný poslanec na svojom facebookovom profile.

S HLBOKÝM SMÚTKOM OZNAMUJEM, ŽE MOJA DRAHÁ MANŽELKA BLANKA, SYN MARTIN A DCÉRA MICHALA ZAHYNULI POČAS LETECKEJ KATASTROFY V ADDIS ABEBE DNES V RANNÝCH HODINÁCH.KTO STE ICH POZNALI, VENUJTE IM TICHÚ SPOMIENKU.

Zveřejnil(a) Anton Hrnko dne Neděle 10. března 2019

Okrem nich sa na palube nachádzala aj charitatívna pracovníčka organizácie Dobrá novina Danica Olexová. Informovala o tom stránka Dobrej noviny na sociálnej sieti.

S bolesťou sme sa dnes dozvedeli, že na palube havarovaneho lietadla bola aj naša kolegyňa, rozvojová pracovníčka Danica Olexová, ktorá cestovala na navštevu projektov v Keni. Prosime o modlitby.

Zveřejnil(a) Dobrá novina dne Neděle 10. března 2019

Informácie o Slovákoch na palube potvrdil aj riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí SR Juraj Tomaga.

Prečítajte si tiež:
Turistom v safari sa naskytol pohľad na skutočnú drámu! 9 levíc napadlo leva (VIDEO)

„V súvislosti s dnešnou leteckou haváriou spoločnosti Ethiopian Airlines si dovoľujeme vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí tohto nešťastia, pri ktorom podľa oficiálnych informácií zahynuli 4 občania Slovenskej republiky. Predstavitelia našich diplomatických misií v Etiópii a Keni, ako aj naša diplomatická služba v Bratislave, pristupujú k tejto tragédii s plným nasadením a v súlade s konzulárnou praxou,“ uvádza v oficiálnom stanovisku.

Príčina je neznáma

K nehode došlo o 8:44 miestneho času (6:44 SEČ), iba šesť minút po tom, čo stroj vzlietol.

Stroj na linke do Nairobi v Keni vzlietol z Addis Abeby v nedeľu o 06.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte, spresnila etiópska mediálna spoločnosť FBC s odvolaním sa na oznámenie aerolínií.

Gebremariam informoval, že lietadlo Boeing 737-8 MAX bolo nové a leteckej spoločnosti ho výrobca dodal v polovici novembra minulého roku. Naposledy prešiel technickou kontrolou 4. februára. Nalietaných mal len 1200 hodín. Pilot bol skúsený, v leteckej spoločnosti pracoval od roku 2010.

 

Zdroj:

Prečítajte si tiež:
Watch Dogs 2 sa odohráva v San Franciscu. Ako vyzerá reálne mesto v porovnaní s hrou?

teraz.sk / TASR

aktuality.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií