fbpx
Na palube Boeingu 737 nikto neprežil. Zahynula aj rodina Antona Hrnka

Na palube Boeingu 737 nikto neprežil. Zahynula aj rodina Antona Hrnka

V lietadle typu Boeing 737 bolo 149 cestujúcich a osem členov posádky. Stroj vzlietol a havaroval šesť minút po štarte. Na palube sa nachádzali aj štyria Slováci. Nehodu nikto neprežil. 
 
Na palube lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines sa nachádzalo 157 ľudí z 33 krajín. Lietadlo na trase z etiópskej Addis Abeby do kenského Nairobi sa v nedeľu zrútilo. Informoval o tom spravodajský web britskej BBC.

Na palube boli aj Slováci

Na palube sa nachádzali štyria Slováci. Bola medzi nimi manželka, dcéra a syn podpredsedu SNS Antona Hrnka. Smrť príbuzných poslanec potvrdil na svojom profile na sociálnej sieti.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v tejto súvislosti vydalo vyhlásenie, v ktorom vyjadrilo sústrasť všetkým pozostalým po obetiach tohto nešťastia, pri ktorom „podľa oficiálnych informácií zahynuli (aj) štyria občania Slovenskej republiky.”

„Predstavitelia našich diplomatických misií v Etiópii a Keni, ako aj naša diplomatická služba v Bratislave, pristupujú k tejto tragédii s plným nasadením a v súlade s konzulárnou praxou,” uvádza sa vo vyhlásení MZVaEZ SR.

Podľa informácií Pravda.sk boli medzi obeťami aj rodinní príslušníci poslanca Antona Hrnka (SNS). Informáciu neskôr potvrdil aj samotný poslanec na svojom facebookovom profile.

Okrem nich sa na palube nachádzala aj charitatívna pracovníčka organizácie Dobrá novina Danica Olexová. Informovala o tom stránka Dobrej noviny na sociálnej sieti.

Informácie o Slovákoch na palube potvrdil aj riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí SR Juraj Tomaga.

„V súvislosti s dnešnou leteckou haváriou spoločnosti Ethiopian Airlines si dovoľujeme vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí tohto nešťastia, pri ktorom podľa oficiálnych informácií zahynuli 4 občania Slovenskej republiky. Predstavitelia našich diplomatických misií v Etiópii a Keni, ako aj naša diplomatická služba v Bratislave, pristupujú k tejto tragédii s plným nasadením a v súlade s konzulárnou praxou,“ uvádza v oficiálnom stanovisku.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  5 leteckých katastrof so známymi osobnosťami. Viaceré sa dotkli aj Slovenska

Príčina je neznáma

K nehode došlo o 8:44 miestneho času (6:44 SEČ), iba šesť minút po tom, čo stroj vzlietol.

Stroj na linke do Nairobi v Keni vzlietol z Addis Abeby v nedeľu o 06.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte, spresnila etiópska mediálna spoločnosť FBC s odvolaním sa na oznámenie aerolínií.

Gebremariam informoval, že lietadlo Boeing 737-8 MAX bolo nové a leteckej spoločnosti ho výrobca dodal v polovici novembra minulého roku. Naposledy prešiel technickou kontrolou 4. februára. Nalietaných mal len 1200 hodín. Pilot bol skúsený, v leteckej spoločnosti pracoval od roku 2010.

 

Zdroj:

teraz.sk / TASR

aktuality.sk 

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.