fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieri ďalšie sneženie. V noci napadne ďalších 15 cm

Slovensko aktuálne zažíva vlnu zimného počasia, ktorá prináša mrazy a aj výdatnejšie sneženie. V priebehu nasledujúcich hodín bude aj naďalej na našom území snežiť a na severe sa situácia ešte skomplikuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

Takúto dlhú epizódu zimného počasia sme tu ešte túto zimnú sezónu nezažili. Naše územie sužuje vlna mrazov a sneženia o ktoré sa stará aktuálne vhodné rozloženie tlakových útvarov.

Do našej oblasti totiž od severu prúdi studený, pôvodom arktický vzduch. Ten je vlhký, vďaka čomu sa predovšetkým na severe vyskytuje sneženie.

V tomto vlhšom vzduchu sa v našej oblasti tvoria početné snehové zrážky, ktoré sa vyskytujú najmä na severe a to predovšetkým na náveterných stranách hôr. Spomedzi hôr je najviac snehu na Chopku a to už 162 cm.

Aj v nasledujúcich hodinách nás čaká vlna sneženia, pričom tá ktorá Slovensko čaká už o pár hodín bude opäť výrazná.

Cez Poľsko totiž smerom nad Ukrajinu mieri tlaková níž, ktorá k nám zabezpečí ďalší prísun vlhkosti a to opäť v studenom vzduchu. Nasledujúce hodiny tak budú opäť zasnežené.

Snežiť začne predovšetkým vo večerných hodinách od 19:00 na takmer celom severnom a postupne aj východnom Slovensku.

Najintenzívnejšie bude snežiť v skorých ranných hodinách, kedy na severe môže sneh pribúdať s rýchlosťou 1-2 cm za hodinu. Sneženie by malo ustať zajtra na poludnie.

Prečítajte si tiež:
Začína slnečný týždeň. Teploty budú zo dňa na deň stúpať

Ráno sa tak pripravte, že na severe a východe budete opäť lopatovať. Do rána napadne od 5 do 10 cm snehu, no na horách môže napadnúť až do 20 cm nového snehuv.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií