fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku máme vlaky, ktoré horia a meškajú: Pozrite sa, aký unikát majú v Čechách

Máte tip? napíšte nám mailom

Horiace a meškajúce vlaky majú konkurenciu. Cestujúci z Čiech sa na sociálnej sieti pochválili fotografiou, z ktorej vám možno príde nevoľno. 

Vlaky sú téma, ktorá hýbe Slovenskom najmä vtedy, keď horia alebo meškajú. Keby sa to dialo raz za čas, tak by sa to dalo zniesť, no takáto situácia je u nás na bežnom poriadku. Bez výmeny starých vozňov za nové sa to určite nezlepší. Tí, ktorí vlakmi cestujú každý deň, si neraz museli zrušiť pracovné stretnutia, ohlásiť neskorý príchod do práce alebo aj do školy.

Vlaky a meškanie

Najhoršia situácia nastane vtedy, keď vlak zastane mimo vlakových staníc. Zrazu sa ocitnete mimo ľudskej civilizácie a vy premýšľate či počkáte ďalšiu hodinu na náhradný vlak alebo do najbližšej stanice prejdete po svojich.

https://www.instagram.com/p/B3pJU5rHzr1/

O ľuďoch, ktorí sa rozhodli skočiť pod vlak práve vtedy, keď ste sa vy vybrali na pohreb, štátnice či svadbu by sa dala napísať samostatná kapitola. Slovenské vlaky si do svojej kroniky určite zapíšu mnoho zážitkov. Spadnuté káble, nefungujúce toalety, opití cestujúci, ktorí sa vracajú z Tatier či slávne lístky zadarmo, ktoré si ale musíš kúpiť mesiace vopred, aby si sa zmestil do bezplatného limitu.   

Prečítajte si tiež:
Video: 81-ročná babka predviedla obrovský talent. Za svoje vystúpenie si vyslúžila Zlatý bzučiak

České vlaky

Dnes si na problém zarobili aj naši českí susedia, ktorí poslali satirickej stránke Zomri obrázok niečoho, čo do vlaku rozhodne nepatrí. Cestujúca z Čiech okrem obrázka priložila aj otázku:

„Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, čo to teraz začali České dráhy pestovať za putovné hríby vo vozňoch? Ďakujem za info,” spýtala sa cestujúca, ktorej sa počas cestovania naskytol naozaj netradičný pohľad.

Na sociálnej sieti sa, ako to už býva zvykom, roztrhlo vrece s vtipnými komentármi. Niektorí ľudia ironicky poznamenali, že zrejme ide o reštauračný vozeň. Iní sa zase inšpirovali hláškou predsedu parlamentu Andreja Danka a vytvorili nové slovné spojenie „nefeť huby.” 

Niektorí sa zase zabávali na tom, že hríby vo vlaku vyzerajú ako keby tam naozaj mali byť, pretože sú rovnako sfarbené ako steny vozňa.

Čo si o tomto incidente myslíte vy? Ako by ste reagovali, ak by ste vo svojom vozni našli niečo podobné? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: Zomri

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií