fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku stále sneží. Na týchto miestach si dajte pozor

Niektoré časti Slovenska počas neskorého večera a noci zasiahlo sneženie, ktoré na našom území stále pretrváva. Sneh v niektorých lokalitách spôsobuje dopravné komplikácie. Pozrite sa kde.

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera večer sa zosnežilo v oblasti severozápadného Slovenska a ďalšia vlna sneženia dorazila na Slovensko po polnoci.

V noci snežilo na mnohých miestach, najviac v severozápadnej polovici Slovenska a aj na západe nášho územia. Vplyvom veľmi nízkych nočných teplôt sa sneh drží veľmi dobre. Na vozovkách dosahuje výšku najviac do 3 cm.

Podľa správy ciest sa na týchto diaľničných úsekoch a rýchlostných cestách nachádza kašovitý alebo čerstvý sneh: D1 Horná Streda – Hričovské Podhradie, D1 Dubná Skala – Turany, D1 Liptovský Hrádok – Poprad, D3 Hričovské Podhradie – Považský Chlmec, D3 Svrčinovec – Skalité, R2 Bánovce n/B, R3 Trstená – Tvrdošín, R3 Sedliacka Dubová – Široká, R3 Horná Štubňa, R4 Svidník a R6 Beluša.

Zároveň je pre husté sneženie znížená dohľadnosť v okresoch Čadca, Žilina, Považská Bystrica, Ilava, Púchov, Dubnica n/V, Trenčín, Nové Mesto n/V, Bánovce n/B, Zlaté Moravce a Žarnovica.

Aktuálna ranná situácia na cestách. Zdroj: zjazdnost.sk
Aktuálna ranná situácia na cestách. Zdroj: zjazdnost.sk

Pozor si treba dať na vlhkých a mokrých cestách, kde sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza a poľadovica.

Horský priechod Makov je úplne uzavretý a horský priechod Donovaly je pre sneženie uzavretý pre nákladné vozidlá nad 10 m dĺžky.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko mieria extrémne horúčavy. Bude cez +35 °C

Aktuálne sneží v okolí Bratislavy, na Záhorí, Považí, Kysuciach, v okolí Tatier, Zamagurí, Šariša a Horného Zemplína.

Sneženie by malo na našom území ustávať počas dopoludnia. Polohu snehových zrážok môžete sledovať TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií