fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieria extrémne horúčavy. Bude cez +35 °C

Uplynulé dni priniesli na naše územie príjemné ochladenie. To zotrvá na našom území ešte počas tohto víkendu, no začiatkom týždňa sa začne opäť otepľovať a to výrazne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Uplynulý týždeň v našej oblasti vyčíňali búrky, ktoré boli lokálne až veľmi výrazné. Tie prinášali prudké prívalové zrážky, krúpy a aj extrémne javy ako tornáda, či downburst.

V závere týždňa sa počasie upokojilo a stabilizovalo. Aktuálne sa nachádzame v chladnejšom vzduchu, ale pokojné počasie nevydrží dlho. Už čoskoro nás čaká ďalšia vlna horúčav.

Dostane sa nad nás teplý vzduch

Nad východnou Európou sa postupne zvýrazňuje tlaková výš, ktorej výbežok sa postupne rozšíri cez východný Balkán až nad Rusko a práve po okraji tejto tlakovej výše bude do našej oblasti postupne prúdiť mimoriadne teplý vzduch.

V pondelok je ešte počasie relatívne neisté. Nad strednou Európou sa totiž bude nachádzať studený front, na ktorom sa budú tvoriť početné prehánky a búrky. Tie by však nemuseli zasiahnuť naše územie. Studený front by sa totiž podľa aktuálnych predpovedí mal rozpadnúť tesne pred Slovenskom.

Na vývoj v nasledujúcich dňoch to však vplyv mať nebude a teploty začnú postupne prudko stúpať.

V priebehu týždňa až cez +35 °C

Teploty pôjdu zásadnejšie nahor od utorka, kedy by už v najteplejších regiónoch Slovenska mali teploty atakovať hranicu +30 °C.

Prečítajte si tiež:
V Tatrách uskladnili cez leto sneh. Koľko ho zostalo ?

Najteplejším dňom by mal byť na našom území štvrtok, kedy sa tridsiatky očakávajú na mnohých miestach Slovenska a v najteplejších lokalitách pôjdu teploty až k hodnote okolo +37 °C.

Od štvrtka sa však treba pripraviť postupne na intenzívnejšie búrky, nakoľko nad našou oblasťou sa bude vlniť ďalší studený front, na ktorom by sa mali tvoriť jednotlivé búrkové vlny. Viac o vývoji počasia deň po dni nájdete TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií