fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na zabezpečenie návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej nasadilo ministerstvo vnútra stovky policajtov

Nasadeným zložkám bola pri vykonávaní bezpečnostných opatrení súčinná aj letka MV SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na bezpečnosť prvej dámy USA Jill Bidenovej počas jej návštevy na Slovensku 7. až 9. mája dohliadali stovky policajtov.

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) vyčlenilo viac ako 200 policajtov Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, približne 550 poriadkových policajtov, vrátane snajperov a príslušníkov hraničnej a cudzineckej polície, približne 200 policajtov dopravnej polície, viac ako 100 príslušníkov kriminálnej polície a 20 policajných kynológov z Krajských riaditeľstiev Policajného zboru (PZ) v Košiciach a v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa ministra vnútra Zuzana Eliášová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Jill Bidenová na Slovensku (fotografie)

Nasadeným zložkám bola pri vykonávaní bezpečnostných opatrení súčinná aj letka MV SR. Asistenciu tiež poskytlo 90 poslucháčov Strednej odbornej školy PZ v Košiciach, desiatky príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

K dispozícii boli aj zamestnanci Kontrolného chemického laboratória MV SR, ktorí merali ovzdušie pred znečistením nebezpečnými látkami.

Zložky ministerstva vnútra boli podľa Eliášovej intenzívne nasadené počas celej návštevy manželky amerického prezidenta v Slovenskej republike.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová a prvá dáma USA Jill Bidenová (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Megaihrisko Športuj Slovensko prináša zábavu pre celé rodiny

Viac k témam: Návšteva Jill Bidenovej na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Na zabezpečenie návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej nasadilo ministerstvo vnútra stovky policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií