Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najdrahšie topánky na svete ponúkajú šokujúce cifry! Čím sa inšpirovali návrhári a čo použili?

Ak si potrpíte na luxus, potom vás tieto riadky určite zaujmú. Nechceme vám hneď predom kaziť ilúzie, no tieto topánky, ktoré vám v článku ukážeme, si pravdepodobne nebudete môcť kúpiť. Dôvodom bude ich cena. Ukážeme vám totiž 10 najdrahších topánok sveta, ktorých cena sa vyšplhala doslova do absurdných výšok!

Všetky nasledujúce topánky, až na dve výnimky, pochádzajú z dielne známeho módneho návrhára Stuarta Weitzmana. Jeho topánky majú česť nosiť celebrity, najmä na odovzdávaniach Oscarov, už od roku 2002.

Pokračovanie pod reklamou

DIAMOND DREAM

Cena: 500 000 dolárov
Cena: 500 000 dolárov

Názov týchto topánok nie je náhodný. Topánky vyšli z dielne Stuarta Weitzmana, ktorý na ich výrobu a skrášlenie použil bezfarebné diamanty, ktoré majú viac ako 30 karátov. Tento kúsok mala na sebe obutý v roku 2007 herečka Anika Noni Rose, práve na odovzdávaní Oscarov.

Pokračovanie pod reklamou

 

Topánky z filmu CESTA DO KRAJINY OZ

Cena: 666 000 dolárov
Cena: 666 000 dolárov

Topánočky zo známeho filmu nemôžu chýbať v tomto zozname. Síce vo filme Cesta do krajiny Oz boli použité topánky, ktoré boli pokryté žiarivými červenými filtrami, tieto topánky sú pokryté naozajstnými rubínmi. Jeden pár takýchto topánok bol za 666 000 dolárov skutočne predaný. Ďalší môžete vidieť v múzeu vo Washingtone.

 

RETRO ROSE PUMPS

Cena: 1 000 000 dolárov
Cena: 1 000 000 dolárov

Nie, nemáš halucinácie a na to ohromné číslo vidíš veľmi dobre. Tieto obyčajno-neobyčajné topánky majú hodnotu 1 000 000 dolárov! Pochádzajú z dielne Stuarta Weitzmana a na ich výrobu sa použilo 1 800 diamantov, ktoré sú umiestnené v tvare kvetu! Stuart Weitzman ponúkol topánky spisovateľke Coby Diablo. Odporúčal jej, aby si ich zobrala na odovzdávanie Oscarov. Tá to však odmietla.
POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií