Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zima prichádza: TOTO sú najočakávanejšie seriály, ktoré vás dostanú (2.diel)

Záver roka prináša najočakávanejšie seriály. Spríjemnite si zimu po svojom. Odštartovali zaujímavé seriálové kúsky!

A sme opäť tu s výberom zaujímavých a kvalitných seriálov. Na svoje si prídu milovníci kráľovskej rodiny, fanúšikovia Star Wars a obdivovateľky Jason Momoa. V novembri si môžeme zaspomínať i na dôležitú časť našich dejín. Pozrite sa spolu s nami na najočakávanejšie seriály. Prinášame vám seriálovú dupľu!

Prečítajte si tiež:

Internet zadarmo dostane viac ako 50 obcí: Je v zozname aj tá vaša?

Koruna/The Crown Season 3

Premiéra: 4. novembra 2019

Kde si pozriete: Netflix

Veľká Británia, 2016–2019, 29 hod. 31 minút (Minutáž: 55–62 min)

IMDB – 8,7/10

ČSFD – 91 %

Medzi najočakávanejšie seriály sme zaradili seriál s názvom Koruna. Milujete históriu a chcete sa pozrieť do kráľovskej rodiny? Nechajte sa pozvať nielen na anglický čaj. Seriál mapuje život kráľovnej Alžbety II. od jej svadby v roku 1947 až po súčasnosť.

Netflix úspešne spustil tretiu sériu. Prvá sa venovala udalostiam do roku 1955. Druhá séria mapovala udalosti od Suezskej krízy až do rezignácie predsedu vlády Harolda Macmillana po škandále Profumo v roku 1963.

Život najdlhšej vládnucej panovníčky ponúka nové postavy aj obmenených hercov. Alžbetu II. si zahrala najnovšie herečka Olivia Colman. Tešiť sa môžeme aj na nové zápletky.

The Mandalorian

Premiéra: 12. november 2019

Kde si pozriete: Disney+

USA, 2019, 7 hod. 39 minút (Minutáž: 39–60 min)

IMDB – 9,1/10

ČSFD – 84 %

Oficiálny trailer videlo na obľúbenom YouTube kanáli skoro 2 milióny užívateľov. Tešiť sa môžeme na akčný seriál, ktorý pripomína dobre zostrihaný kinofilm.

Seriál láka aj na úplnú novinku. The Mandalorian je vôbec prvý hraný Star Wars seriál.

A čo o seriáli prezradili tvorcovia? „Po príbehoch Janga Fetta a Boby Fetta sa vo svete Star Wars objavuje ďalší bojovník. Seriál bude mapovať príbeh Mandaloriana, ktorý bude zasadený do času po páde Impéria a ešte pred samotným vzniknom Prvého radu. Budeme sledovať cestu osamelého strelca vo vonkajšom okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žiadnu právomoc,“  informuje o tom web Edna.

See

Premiéra: 1. november 2019

Kde si pozriete: Apple TV+

USA, 2019, 9 hod. 35 minút (Minutáž: 50–60 min)

IMDB – 7,7/10

ČSFD – 69 %

Ak ste si obľúbili seriál Game of Thrones, mali by ste zbystriť pozornosť. Jason Momoa (Khal Drogo z Game of Thrones) sa objavuje na scéne v novom seriáli, a to v hlavnej úlohe.

Postapokalyptická sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu, vrátili späť do jaskýň. V jednom so samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O „mýtické deti“ sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje,“ načrtáva dejovú líniu Československá-filmová databáza.

Bez vedomia

Premiéra: 17. novembra 2019

Kde si pozriete: HBO

Symbolicky na 30. výročie Nežnej revolúcie HBO pripravilo novinku s názvom Bez vedomia. Prvé dve časti si mohli diváci vychutnať na festivale v Karlových Varoch. Je to šesťdielna špionážna miniséria odohrávajúca sa v totalitnom Československu v predvečer revolučných udalostí roku 1989.

Na HBO GO bude uvedených vôbec prvýkrát v histórii českej produkcie HBO všetkých šesť častí naraz.

Sovietske impérium vo východnej Európe znateľne slabne. Demokratizačné zmeny v Maďarsku a Poľsku už odštartovali a aj v NDR to začína vrieť. Manželia Mária a Viktor veria, že niečo sa musí konečne stať aj v Prahe. Preto sa po dvanástich rokoch rozhodnú vrátiť z londýnskeho exilu domov. Čoskoro sa bohužiaľ ukazuje, že Československo ich domovom už dávno nie je. Viktor za dramatických okolností zmizne a Mária zrazu stojí pred najväčšou výzvou svojho života. Ak chce svojho manžela nájsť, bude musieť vstúpiť do tajomného šera spravodajských služieb. Informuje o tom portál Kinema.

 

 

Zdroj: kinema.sk, www.csfd.cz

Našli ste si tie svoje najočakávanejšie seriály? Chceli by ste viac? Ďalšie si môžete prezrieť TU.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií