fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najohavnejšie vraždy na Slovensku: Svoje obete ponárali do kyseliny

Máte tip? napíšte nám mailom

Najohavnejšie vraždy na Slovensku šokovali verejnosť i skúsených kriminalistov. Brutalita, vynaliezavosť i snaha utiecť pred spravodlivosťou neboli ničím výnimočným. Ako zabíjali kyselinári, po ktorých neostávali telá zavraždených?

Najohavnejšie vraždy na Slovensku bez štipky zľutovania

Medzi najohavnejšie vraždy na Slovensku patria jednoznačne tie, ktoré spáchali kyselinári. Napriek tomu, že telá obetí sa nenašli, svoj trest nakoniec spoznali. Svoje pomenovanie si vyslúžili podľa vražednej metódy a hoci od vrážd ubehlo veľa rokov, mnohí Slováci si ešte veľmi dobre spomínajú na ich zverstvá. Koža a mäkké tkanivá sa pri kontakte s kyselinou rozleptajú, vznikajú vážne popáleniny, pri dlhšom pôsobení sa zničia aj kosti. Najohavnejšie vraždy tak boli neraz veľmi dobre premyslené.

Nové tisícročie otvorilo dvere špekulantom

Začiatkom nového tisícročia sa začal objavovať nový fenomén v organizovanej trestnej činnosti. Išlo o ekonomickú trestnú činnosť a stál za ňou aj František Miker. Vo väzení sa stretol s o svojim budúcim partnerom Martinom Semanom. Začalo sa to na pohľad nevinne – podnikali so sušeným ovocím. Priestor im prenajal Jozef Kákoni. Miker bol veľmi inteligentný, ale školu nedokončil. Preto v Bratislave podnikal. Kákoni bol namočený v rôznych zločinoch a jeho minulosť bola viac ako pestrá. Práve vďaka nemu sa Miker dozvedel o podvodoch s DPH-čkami a zisk ho zlákal. Obchody spočívali v tom, že do Čiech predávali transformátory, aby si mohli vypýtať odpočet DPH. Fiktívne vývozy sa javili ako skvelý nápad. Nakoniec však skončili pri softvéroch, ktorým ľudia veľmi nerozumeli a boli bezcenné. Tu niekde sa zrodili myšlienky na najohavnejšie vraždy na Slovensku.

Nebolo to jednoduché

Na to, aby na fiktívnych obchodoch zarobili, potrebovali veľmi veľa firiem, ktoré by ich od nich softvér kupovali. Páve preto Frantiček Miker a Jozef Kákoni pribrali do partie aj Rastislava Šitta, ktorého prezývali Zvíře. Jeho úlohou bolo vyhľadávať biele kone z radov chudobnejších vysokoškolákov, bezdomovcov a stratených existencií. Skupinka založila desiatky firiem, milióny sa točili ako o život. Čím viac ľudí však bolo do celej veci namočených, tým viac sa ich potrebovali zbaviť. Najohavnejšie vraždy na Slovensku súviseli s bielymi koňmi, ktoré museli odstrániť. Prvou obeťou mal byť Miroslav Zeman, ktorému dlhovali 800 000 korún. V bratislavskom dome ho dobili, chceli ho zaškrtiť a nakoniec ho v aute spustili do rokliny. Prežil, ale hneď ako sa vyliečil, ušiel.

Prečítajte si tiež:
Čo sa deje s telom, keď pijete studenú vodu?
Najohavnejšie vraždy na Slovensku: svoje obete ponárali do kyseliny
aktuality.sk

Kyselinári do toho dali veľa

Na Slovensku sa im zdalo pomerne ťažké zbaviť sa tela. Báli sa, že ho nájdu či už zakopané alebo odhodené niekde v rieke. Preto padla voľba na kyselinu, ktorá mala zmiesť všetky stopy. Bolo to premyslené konanie a zlúčili 5 kyselín. Najskôr sledovali rozklad polovice prasaťa, potom to už skúsili na svojich obetiach. Vkladali ich do kadí s kyselinou a ostávali po nich len nejaké zbytky kostí alebo vlasov. Totálny rozklad trval zhruba 20 hodín a obsah kade vyliali do kanála. Ak nemali pištoľ, obeť dobili a hodili do kade. Jedna z obetí mala byť len omráčená a hodená do kyseliny. Vrahovia sa smiali na tom, ako prosí takmer 4 hodiny o pomoc. Brutalita nemala konca kraja. Policajti si však začali túto skupinu viac všímať.

Koniec bol blízko

Kyselinári spáchali najohavnejšie vraždy na Slovensku a aj preto im polícia začala venovať zvýšenú pozornosť. Zadržali sa doklady účtovných firiem, kde boli aj veľké objednávky kyselín a kadí. Bolo to prekvapivé a z niektorých sa našli len zbytky. Preto im napadlo, či kyselina neslúžila na zakrytie stôp nelegálnej činnosti. Obavy vyšetrovateľov sa potvrdili, keď v kanáloch našli zvyšky obetí  a poslúžili na identifikáciu. František Miker bol zavraždený, pretože bol veľmi rozhadzovačný a vzbudzoval pozornosť. Šitta si myslel, že ich dokonca oklamal a oheň bol na streche. Spolu s Kákonim ho mali zabiť, aby ich neohrozoval. Paradoxne skončil v kyseline sám. Jeden zo spolupáchateľov, Peter Lomjanský, bol korunným svedkom a vypovedal o všetkých skutkoch. Sám pripravoval telá na rozpustenie a vylieval ich zvyšky do kanála. Škody sa vyšplhali na 180 miliónov korún a pôsobili u nás od roku 2000.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľná nehoda v Nitre: Pri vodičovi stáli všetci anjeli strážni
Najohavnejšie vraždy na Slovensku: svoje obete ponárali do kyseliny
cas.sk

Trest sa im nevyhol

Brutalita, s akou sa zbavili svojich obetí, nemá obdoby. Najohavnejšie vraždy pútali pozornosť médií i ľudí, pretože neverili tomu, že niečo také je u nás možné. Dokazovanie bolo náročné, lebo chýbali obete. Napriek tomu si vysoké tresty zaslúžili. Kákoni dostal doživotie a zomrel na infarkt, Šitta tiež doživotie. Rodičia obetí súd preplakali a hoci im deti nič nevráti, ostali spokojnejší. Muž, ktorý zháňal kyselinu, dostal 12 rokov väzenia napriek tomu, že práve vďaka nemu sa ich podarilo usvedčiť. Verdikt si vypočuli v roku 2007. Kyselinári minuli stovky litrov kyseliny a obetí mohlo byť omnoho viac, ako sa vyšetrovateľom podarilo dokázať. Najohavnejšie vraždy tak súviseli s peniazmi a túžbou ma ich viac za menej práce.

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/vrazda-jana-a-martiny-otriasla-slovenskom-dnes-zacal-sud/

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií