fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto je najrýchlejšie sa predávajúca hra na PlayStation. Ocenili ju aj najväčšie herné portály

Máte tip? napíšte nám mailom

Je nemožné hovoriť, že by po naratívnych single-player hrách nebol dopyt. God of War je toho jasným príkladom.

Tohtoročný God of War znamenal reštart úspešnej exkluzívnej značky spoločnosti Sony Interactive Entertainment. V nej hráč preberá postavu bývalého spartského generála Kratosa na jeho ceste za pomstou. Prvý diel sa končí porážkou boha Áresa a jeho krutej vlády.

Aprílové oživenie nás uvítalo v škandinávskom prostredí opradenom severskou mytológiou. Hneď v úvode sme sa dozvedeli, že Kratosova druhá manželka Faye zomrela a jej posledné želanie bolo, aby jej popol vysypali z najvyššieho vrchu deviatich svetov severskej mytológie.

Manželkinu poslednú vôľu neplní naprieč hrou Kratos sám. Z jeho druhého manželstva pochádza syn Atreus, ktorý má s otcom chladný vzťah a na začiatku aj málo skúseností. Postupne sa však obaja vyvíjajú a prechádzajú silným prerodom. Ku koncu sú už jeden pre druhého takmer nenahraditeľní. Problematika vzťahu otca a syna sprevádza hráčov počas celého príbehu.

Zdroj: www.youtube.com

Titul zo žánra akčných sekačiek prešiel kompletnou premenou od aktualizácie grafického kabáta až po úplne nové mapovanie ovládacích prvkov. Kratos upustil od agresívneho sekania hlava-nehlava a vyskakovať môže už len na určitých miestach. Kamera sa na dianie po celý čas díva zozadu. Najnovší God of War celkovo pôsobí pomalším, dospelejším tempom. Čo ale autori ubrali na akrobacii, vykompenzovali inými prvkami.

Prečítajte si tiež:
Princ Andrew si zavaril! Mali by sa obávať aj Harry a Meghan?

Počas prvých pár dní hra predala 3,1 milióna kópií a v priebehu 1 mesiaca toto číslo vzrástlo už na 5 miliónov. Ide o najrýchlejšie sa predávajúcu PlayStation exkluzivitu. Digitálna tržba z prvého mesiaca, kedy bola hra v predaji, sa vyšplhala na 131 miliónov amerických dolárov. Sony priznalo, že takýto úspech nečakali a že sú s výsledkami nadmieru spokojní.

Riaditeľ hry Cory Barlog v osobnom videu na portáli YouTube neudržal emócie, keď zistil, aké vysoké hodnotenia hra od Metacriticu zožala. God of War ocenili aj najväčšie herné portály na svete.

Zdroj: www.youtube.com

Je nemožné hovoriť, že by po naratívnych single-player hrách nebol dopyt, práve naopak. God of War je jedným z najsilnejších dôkazov.

Môžeme predpokladať, že ak by na titul nemalo exkluzívne právo iba Sony, ale dostal by sa aj na zvyšné platformy, tak by bol jeho úspech oveľa monumentálnejší. Metacritic udelil God of War hodnotenie 94/100 a nálepku must-play. Teda nikto, kto vlastní konzolu PS 4 alebo PS 4 Pro, ho nesmie vynechať.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií