fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nedeľa prinesie mierne ochladenie, ale aj slnko

Pred nami je posledný deň tohto týždňa a zároveň aj mesiaca. Aké počasie nám posledná februárová nedeľa prinesie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera sme sa po dňoch, kedy to u nás vyzeralo skôr ako počas jari než zimy, dočkali ochladenia. Na severe sa dokonca objavili aj prehánky, ktoré vo vyšších polohách boli aj snehové. Nedeľa prinesie obdobné počasie, najmä čo sa teplôt týka.

Môžeme za to vďačiť tlakovej výši, ktorá bude do strednej Európy zasahovať od severozápadu. Zároveň po jej prednej strane bude cez Poľsko a Ukrajinu postupovať ďalej na juhovýchod oklúzny front, ktorý ovplyvní počasie aj u nás.

Dnes preto bude jasno až polooblačno. Miestami môže byť oblačnosti aj viac. A to najmä na severe a východe krajiny.

Oproti včerajšku sa ochladí. Nie však o veľa a miestami to stále budú na túto dobu nadpriemerné hodnoty.

Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +7 °C do +12 °C. Na Orave, Liptove, hornom Šariši to bude okolo +5 °C.

Upokojí sa aj vietor. Fúkať bude od severozápadu až severu rýchlosťou 2 až 7 m/s. Na strednom Slovensku sa dokonca očakáva väčšinou slabý vietor.

Prečítajte si tiež:
Ochladí sa až o 22°C. Najskôr teplo, potom búrky a sneženie

Už od zajtra sa však opäť začne každým ďalším dňom otepľovať. To by malo vyvrcholiť vo štvrtok, kedy by teplota mohla vystúpiť do +16 °C.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií