fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Nehovor mi ,,ľúbim ťa“

Máte tip? napíšte nám mailom

Po uši zbláznená súčasnosť. Po uši zbláznení ľudia. A vraj svet sa stáva chladným. Možno je to tým, že slovo láska a jej význam už nemá tak abstraktnú hodnotu ako kedysi. Alebo tým, že to skôr vyčítame cez messenger ako z očí daného človeka. Prehnane precukrené ,,muffiny,, so svojimi fotkami chodia po tomto svete poukázať na ich bezproblémový vzťah, keď sú online. No čo ak príde jedno veľké OFF a z virtuálneho sveta príde realita.

Ľudia, ktorí priam slintajú za láskou a sú schopní predať svoje pravé ja, len aby danú osobu oslovili alebo predali svoju dušu pre luxus a bezproblémový deň zo slovami ,,ľúbim ťa”, keď zatvára dvere na ,,súkromnú schôdzku,,. Sme schopné vyberať tri hodiny kabelku, ktorú budeme mať len na jednu sezónu, len k pár druhom oblečenia.

Prečo si teda vzťah chceme vybrať tak zúfalo, keď možno bude falošný a slová budu klamlivé ako obchody na miletičke. Prečo slovo ľúbim ťa povieme hneď po prvom stretnutí bez záruky, že nám budú opätované. Svoje hodnoty dávame do hmotných a bezvýznamných vecí, ktoré sa dajú spáliť a vymeniť za nový tovar. Už ste niekedy skúsili vymeniť svoje srdce?… presne tak. Nemyslím že je potrebné čakať na princa, aj tak majú radi iba bohaté a pekné princezné. Len nemusíme ,,ľúbim ťa,, použiť hneď, ako sa na nás niekto usmeje alebo nám zaplatí malé presso. Niekedy ani nevieme, ako sa všetko otočí, ako sa z nepriateľov stávajú dobrý priatelia.

Láska nemá podmienky a láska neurčuje pravidlá, kedy človek je milovaný. Láska je srdce. Láska je počúvať niekoho bez toho, aby si na rukách počítal čas. Láska je, keď vám lezie neskutočne na nervy, no aj tak sa tešíte na ďalší deň s ním. Keď vám nemusí za jeden večer povedať tisíce lichôtok a komplimentov a svoj účet dostať na nulu. Keď sa spolu pozeráte na nočnú oblohu a vychádzajúce Slnko. Keď spoločne realizujete svoje sny. Preto nám nehovorte, že nás ľúbite každé ráno cez správy a každý večer do telefónu. Každé ráno a aj večer prejavte svoju lásku. Prejavte ju slovami, ktoré zahrejú, nie, ktoré opália. Bojujte o to pravé a nehľadajte namiesto toho len napodobneninu na jednu noc. Možno veľa vecí skrývame a možno sa jednoducho bojíme dať najavo niečo, z čoho sme boli raz sklamaný. Ale zanevrieť na lásku a neustále svoje vnútorné ,,ja” presviedčať o opaku, je iba pre nevzdelaných a hlúpych. Neskrývajte svoje city a nebojte sa byť romantikom. Už je to takmer vyhynutá a zabudnutá vlastnosť ľudí…

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií