fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neobývateľná zem? Pozrite sa, ako zničili lesné požiare slnečnú Kaliforniu

Máte tip? napíšte nám mailom

Lesné požiare spôsobili v Kalifornii chaos. Tisíce obyvateľov evakuovali, ďalší sú stále vo veľkom ohrození.

Proti prírodným živlom sme stále bezmocní a vzhľadom na prebiehajúce a stále silnejúce klimatické zmeny sa zdá, že bojovať proti ohňu či vode je čoraz náročnejšie a zdĺhavé. Svoje o tom vedia obyvatelia Kalifornie, ktorých práve v týchto dňoch sužujú rozsiahle požiare. Trend však popisuje aj ďalší problém.

So stále neutíchajúcimi požiarmi je spojený aj nedostatok bývania. Množstvo obyvateľov Kalifornie si už kvôli požiarom nemôže dovoliť ani poistenie, ktoré počas týchto dní predstavuje sumu, z ktorej by sa vám zatočila hlava. Stáva sa z Kalifornie miesto, ktoré už čoskoro nebude môcť byť obývané?    

Lesné požiare vyhnali ľudí z obydlí

Rozsiahle požiare obkľúčili severnú aj južnú časť Kalifornie. Kvôli nim museli evakuovať stovky tisíc obyvateľov, pričom tisíce ľudí je stále v ohrození. Požiare zničili mnohé budovy a na poistenie ľudia nemajú peniaze. Oheň spôsobil aj mohutné výpadky elektriny, ktoré odrezali od sveta jeden a pol milióna obyvateľov. Kalifornia vyhlásila stav núdze.

Prečítajte si tiež:
Talentovaný fotograf vytvára ohromné fotky svojej rodiny. Jeho tvorbu si jednoducho zamilujete

Svoje obydlia museli opustiť aj niektoré celebrity, pretože požiare sa rýchlo rozšírili aj do Los Angeles. Evakuácia vyhnala z domovov basketbalistu LeBrona Jamesa či herca a bývalého guvernéra štátu Kalifornia Arnolda Schwarzeneggera.   

Meteorológovia varujú pred silným vetrom

Požiare v Kalifornii stále neutíchajú a vidieť je ich už aj z vesmíru. Rozprestierajú sa na ploche 240 hektárov, čo predstavuje približne rozlohu Košíc. Situáciu najviac komplikuje silný vietor. Meteorológovia očakávajú, že zvýši svoju intenzitu, a preto vydali výstrahu. 

Lesné požiare trápia aj hasičov. Do boja proti silnejúcemu ohňu je zapojených viac ako 1100 profesionálov. Rozsiahle požiare sužujú obyvateľov Kalifornie už viac ako týždeň. Lesné požiare však nie sú v Kalifornii ničím nezvyčajným. Presne pred rokom pri nich zahynulo takmer 90 ľudí.

Požiare v Kalifornii už spôsobili miliardové škody a zničili stovky budov. Dajte nám vedieť v komentári, čo si o takomto vyčíňaní počasia myslíte vy.

Zdroj: Trend.sk imeteo.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií