fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Morgan Freeman zachraňuje prírodu: Na obrovskom ranči chová tisíce včiel

Máte tip? napíšte nám mailom

Morgan Freeman nie je len úspešný herec. Vo svojom voľnom čase vytvoril domov pre včely, vďaka ktorému sa snaží zachrániť planétu. 

Na svete je mnoho hercov, ktorí sú známi a úspešní. No je ich len niekoľko, ktorí sa snažia svojím majetkom pomôcť aj ostatným ľuďom. Niektorí budujú školy v Afrike, iní si adoptujú deti, no nájdu sa aj takí, ktorí vytvárajú organizácie na pomoc pre záchranu planéty a zlepšenie životného prostredia.  

Morgan Freeman ako filantrop

Medzi takýchto hercov neodmysliteľne patrí aj Morgan Freemam. Slávny herec tento rok oslávil 82 rokov, no zdá sa, že jeho misia ešte neskončila. Morgan Freeman sa rozhodol, že svoje posledné roky života investuje do záchrany planéty.

O včelách sa dnes hovorí oveľa viac ako to bývalo zvykom v minulosti. Starí ľudia kedysi verili, že ak vyhynie posledná včela, vyhynie aj ľudstvo.  Aspoň malou troškou k záchrane planéty sa rozhodol pomôcť aj obľúbený herec Morgan Freeman. Na svoj ranč nasťahoval 26 včelích úľov, v ktorých našlo svoj domov niekoľko tisíc divých včiel z Arkansasu. Aby sa včely cítili ako v prirodzenom prostredí, zasadil na ranč niekoľko druhov kvetov, vrátane levandule, mangólie či ďateliny.  

„Existuje spoločné úsilie o prinavrátenie včiel späť na našu planétu. Neuvedomujeme si, že sú základom rastu planéty a rozvoja vegetácie,“ hovorí herec o motivácií venovať sa záchrane planéty prostredníctvom včiel.

Bez ochranného obleku

Morgan Freeman priznal, že svoju prácu má veľmi rád. Zrejme aj kvôli tomu sa rozhodol, že ku včelám nebude chodiť v ochrannom obleku. Dokonca povedal, že ho ešte nikdy žiadna včela neuštipla.  

Na svojom 124-hektárovom pozemku v Mississipi vybudoval Morgan Freeman raj pre včely. Med však nezbiera, jeho hlavnou úlohou je pomáhať včelám, aby sa cítili ako v prírode. Prikrmuje ich vodou a cukrom, no všetko to robí maximálne nenápadne, aby nezasahoval do včelieho spoločenstva.

https://www.instagram.com/p/BsyK1KVF-QZ/

Spomeniete si, kde ste naposledy videli včelí úľ? Myslíte si, že by sa mali ľudia viac venovať včelárstvu? Dajte nám vedieť v komentári, čo si o téme nedostatok včiel myslíte.

Zdroj: forbes.sk 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií