fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neslávne známy klub 27: Ktoré celebrity v ňom skončili?

Máte tip? napíšte nám mailom

Boli mladí, slávni a nespútaní. Svoj život žili naplno a neodolali žiadnemu pokušeniu. Smrť ich zastihla skoro. Klub 27 naháňa hrôzu, ktoré celebrity v ňom skončili ako 27-ročné?

Neslávne známy klub 27 – Amy Winehouse

V roku 2011  pribudla do klubu Amy Winehouse. Bola známa anglická speváčka a textárka, ktorú ste okamžite spoznali podľa vysoko vyčesaných čiernych vlasov, tetovaní a štíhlej postavy. Mala čarovný hlas a preslávila sa miešaním hudobných štýlov ako soul, rhytm and blues, jazz a reggae. Bola krásna a talentovaná, ale závislá od heroínu a alkoholu. Táto vražedná kombinácia sa jej nakoniec stala osudnou. Svet prišiel v júli 2011 o jeden z najväčších talentov.

Janis Joplin

Začínala ako líderka americkej psychadelik-acid rockovej skupiny a známa je aj ako Kráľovná psychadelického soulu. V roku 1970 ju našli mŕtvu a podľa pitevnej správy sa predávkovala heroínom. Ten navyše skombinovala s alkoholom. Jej súčasníci si myslia, že nechcela spáchať samovraždu, ale dostala sa jej do rúk veľmi silná dávka heroínu. Ten zabíjal aj ďalších ľudí, ktorí ho získali od rovnakého dílera. Klub 27 sa tak rozrástol o ďalšiu ženu.

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix je považovaný za jedného z najlepších gitaristov a hudobníkov minulého storočia. Hudba bola jeho život a do hrania dával celú svoju dušu. Jeho smrť je zahalená rúškom tajomstva. Monika Dannemannová s ním strávila posledné chvíle jeho života. Po prebudení ho našla v posteli. Dýchal, ale iné známky života chýbali. Pitva preukázala mix barbiturátov a alkoholu, ktoré spôsobili udusenie zvratkami. Nedá sa presne povedať, či išlo o samovraždu alebo nehodu.

Kurt Cobain

Bol líder grungeovej skupiny Nirvana. Kurt Cobain žil životom hviezdy a ľudia ho milovali. Sláva bola pre neho deštruktívna a nedokázal sa s ňou vyrovnať. Trpel depresiami a tie ho vohnali do náruče heroínu. Problematický bol aj jeho vzťah s Courtney Love. Jeho démonov nedokázala zahnať ani jeho dcéra a v roku 1994 sa zastrelil a skončil v klube 27.

https://www.instagram.com/p/B21Z_kjnSST/

Jim Morrison

Bol frontmanom kapely The Doors a okrem hudby miloval aj poéziu. Vo svojej dobe bol ikonou a patrili mu davy. Zomrel 3. júla 1971 v Paríž.  O jeho smrti koluje viacero teórií, pretože nebola vykonaná pitva. Predpokladá sa, že zomrel na predávkovanie heroínom, ale nie je celkom jasné, či mu k smrti niekto pomohol alebo sa jednalo o nehodu alebo samovraždu.

Alan Wilson

Bol spevák americkej bluesovej skupiny Canned Heat. Nešťastná duša Alan Wilson trpel depresiami a neraz sa chcel zabiť. Smrť si pre neho prišla v roku 1970, kedy sa predávkoval barbiturátmi. Pravdou ale je, že stále nie je jasné, či odišiel dobrovoľne alebo mu niekto pomohol. Zomrel dva týždne pred Jimmi Hendrixom a štyri týždne pred Janis Joplin.

Brian Jones

Bol zakladajúci člen The Rolling Stones, ale pre svoju nespoľahlivosť ju musel opustiť. Ničil ho alkohol a drogy. V roku 1969 ho našli mŕtveho v bazéne a opäť môžeme len špekulovať, čo sa stalo. Po jeho smrti mu Jimi Hendrix venoval pieseň a Jim Morrison napísal báseň.

 

https://www.instagram.com/p/B2kHoKvB1PB/

Prečítajte si tiež:

Prešlo 10 rokov od smrti Michaela Jacksona: TOTO si o kráľovi popu zrejme nevedel

Poznali ste členov klubu 27? Myslíte si, že ide o náhodu alebo za tým stojí niečo viac?

 

Zdroj: magistra-historia.sk  kultura.sme.sk  feminity.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií