fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netflix po novom už aj v češtine! Má to však jednu veľkú nevýhodu

Máte tip? napíšte nám mailom

Americká streamovacia platforma Netflix oficiálne spustila české používateľské rozhranie. V češtine je aj celý obsah, teda filmy, seriály a dokumenty s českými titulkami alebo dabingom.

Ak započítame už aj českú mutáciu, Netflix bol zatiaľ lokalizovaný do 32 jazykov. Jeho dosah je však oveľa väčší. Dostupný je totiž až v 190 krajinách sveta. Lokalizované verzie zdieľajú obsah z autorskej dielne Netflix. To sa v praxi prejavuje hlavne tak, že produkcia Netflix Originals vychádza v rovnaký okamih na každej mutácii, a to, samozrejme, v preloženej podobe (s dabingom, titulkami alebo rovno v oboch formách).

Pribudli české filmy

„Nielenže odo dnešného dňa ponúkame naše služby v českom jazyku, ale zároveň radi oznamujeme, že sme pridali približne 70 populárnych českých filmov. Medzi ne patrí napríklad LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět nebo třeba Kuky se vrací. Do konca tohto roka sa toto číslo zdvihne až na 150. S touto novinkou prichádza samozrejme aj  všetok populárny medzinárodný obsah dabovaný v češtine,” komentoval spustenie lokalizovanej verzie služby marketingový riaditeľ Netflix pre strednú a východnú Európu, Tomek Ebbig.

Prečítajte si tiež:
Andrej Danko k Zsuzsovej: „Boli to nezáväzné, súkromné flirty."
Zdroj: bbc.co.uk

Ako však upozorňujú všímaví fanúšikovia v diskusiách portálu lupa.cz, po prepnutí Netflix do češtiny zmiznú z ponuky seriály a filmy, ktoré boli predtým dostupné aj pre českých divákov, aj keď u nich chýbali české titulky alebo dabing. Ak ste teda sledovali nejaký seriál v originále, je možné, že v lokalizovanej verzii služby ho nenájdete. Túto informáciu môžeme potvrdiť. Zatiaľ čo napríklad Monty Python: Život Briana už v českom Netflix nie je dostupný, Monty Pythona Zmysel života tam nájdete, pretože má české titulky.

Netflix je streamingová služba, ktorá svojim členom umožňuje sledovať širokú škálu ocenených televíznych seriálov, filmov, dokumentárnych filmov a ďalších titulov. S Netflixom si môžete vychutnať neobmedzené prezeranie obsahu bez reklám. Ďalšou jeho výhodou je neustále obnovovanie obsahu. Je síce dostupný na internete, no jedná sa o platenú službu.

Zdroj: lupa.cz netflix.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií