fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné! 107-ročná Španielka porazila COVID-19

Čiperná babička prekonala vo svojom živote dve pandémie. Po španielskej chrípke porazila aj COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ana del Valle sa zaradila k najstarším ľuďom, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad COVID-19. Choroba je obzvlášť nebezpečná pre starších ľudí, čiperná babička je však dôkazom, že aj pacienti vo vysokom veku majú nádej, že koronavírus porazia.

Ana Del Valle bola prijatá na jednotku intenzívnej starostlivosti, priebeh jej ochorenia bol veľmi vážny a nikto nepočítal s tým, že by babička mohla prežiť. Stal sa však zázrak a Španielka sa zotavila. Jej nevesta následne informovala lokálne noviny.

Prežila španielsku chrípku

Ana už v roku 1918 prežila epidémiu španielskej chrípky, ktorá celosvetovo zabila desiatky miliónov ľudí. V jej dome bol smrteľnou chorobou nakazený každý jeden člen domácnosti.

Sympatická babička už 8 rokov býva v domove seniorov a práve tu sa začala šíriť nákaza COVID-19. Najskôr bol pozitívne testovaný jeden zo zamestnancov, potom sa choroba ako oheň rozšírila aj medzi klientov. Ana bola prevezená do nemocnice, jej príbuzní jej mohli vďaka ochote zdravotníkov telefonovať, posielať fotografie či videá. Nakoniec sa Ana zotavila, test ukázal, že je opäť negatívna.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na vlasoch? Ako často si počas epidémie umývate hlavu?

107-ročné rekordérky

Ana sa tak zaradila medzi najstaršie osoby, ktoré prekonali koronavírus. Okrem nej prekonali COVID-19 aj ďalšie dve 107-ročné seniorky. Trojica je momentálne považovaná za najstaršie pacientky, ktoré COVID-19 prekonali.

107-ročná Cornelia Ras z Holandska prekonala chorobu ešte na začiatku apríla. Nakazila sa pravdepodobne počas omše v kostole. Podobne ako Ana žije Cornelia v domove dôchodcov. Vírus už zabil minimálne 10 obyvateľov tohto zariadenia, na Corneliu si však zubatá netrúfla.

Turkyňa Havahan Karadeniz (107) sa z choroby zotavila 13. apríla. Pri odchode z nemocnice jej tlieskalo celé oddelenie. V nemocnici strávila týždeň, kašľala a mala vysokú teplotu. Napokon sa jej však chorobu podarilo poraziť a na vozíčku si ju domov odviezol jej vnuk.

Tieto dámy prežili nielen obe svetové vojny, španielsku chrípku či pád železnej opony. Prežili aj epidémiu COVID-19, ktorá si obete vyberá práve medzi tými najstaršími. Klobúk dole pred ich húževnatosťou. Prajeme im, aby im zdravie slúžilo aj naďalej.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Yucatan Times Daily mail

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií