Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné príklady, prečo si grafici zaslúžia viac rešpektu

Špeciálne efekty sú v niektorých filmoch naozaj nevyhnutné.Určite ste už videli filmy, pri ktorých ste sa tuho zamysleli, ako to tí herci mohli natočiť. Mosty, ktoré padajú, sopky, ktoré vybuchujú…a to všetko náhodou presne vtedy, keď sa točí film.

Náhoda? NIE! Stojí za tým profesionálna práca filmových grafikov.

Pozrime si zopár úctihodných grafických projektov, bez ktorých by tieto filmy nemohli byť tým, čím sú.

Mad Max: Zbesilá cesta (2015)

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-705980

Jeden z najúspešnejších filmov tohto roka má úžasné špeciálne efekty. Explózie a pieskové búrky zohrávajú dôležitú úlohu a tie zvládli práve filmoví grafici na výbornú.

Alica v krajine zázrakov (2010)

Keď sa pozriete na natáčanie filmu, uchváti Vás hlavne veľkosť postáv na nakrúcaní, a následne na plátne. Pokračovanie filmu má mať premiéru v roku 2016 a môžeme sa tešiť na úžasné vizuálne efekty krajiniek a podobne.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707493

Pí a jeho život (2012)

Oskara za najlepšieho režiséra dostal práve ten, ktorý režíroval tento film. Pri odovzdávaní cien sa poďakoval režisér asi každému okrem grafikov. Dokonca si svoje poďakovanie odniesol aj tiger Pi, ktorý bol vytvorený počítačom.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707555

Vládkyňa zla (2014)

Tento film bol jedným z najúspešnejších filmov roku 2014 a bez úžasných bojovných stromov a mystických bytostí by to tak asi ani nebolo.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707330

Zrodenie planéty opíc (2011)

Ak je jedným z hlavných postáv ľudoop, podobajúci sa na opicu, je priam nevyhnutné pridať tejto postave tvár spolu so širokou škálou emócií a samozrejme s graficky zvládnutou artikuláciou. V tomto filme sa z herca Andyho stal uveriteľný Ceasar.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707332

 

Godzila (2014)

Najnovšia prerábka tohto filmu priniesla späť film s príšerou, ktorá sa chce pomstiť. Aj napriek tomu, že to bolo vytvorené počítačom,  bolo cítiť váhu a dominantnosť zvieraťa.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707340

 

Hra o tróny (2011-)

Neuveriteľné efekty tohto filmu ovládli trh a zaujali nejedného fanúšika. Draci, ktorí stále rastú sú dôvodom k tomu, aby ste si to pozreli a kontinenty  Westeros a Essos sú také obrovské, že sa dá vždy očakávať perfektné estetické prekvapenie.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707351

Hobbit: Neočakávaná cesta (2012)

Triológia Hobbita nasadila laťku vysoko čo sa vizuálnych efektov týka. Veľa divákov cítilo efekty, akoby boli za hranicami reality. Režisér Peter Jackson a jeho tím vytvorili pozoruhodný svet, na ktorý len tak skoro nezabudneme.

11-eye-popping-examples-of-why-visual-effects-artists-deserve-way-more-respect-707353

Zdroj: moviepilot.com

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií