fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TIP NA VÍKEND mimo hlavného mesta: Noc hudby v nitrianskej Trafačke

Máte tip? napíšte nám mailom

The Smalltown Boy, Walter Schnitzelsson a Muž s kinoaparátom – to sú tri hlavné body piatkového programu v Trafačke.

Trafačka je priestor s celoročnou dramaturgiou zameranou na všetky druhy alternatívneho umenia. Dáva priestor miestnym iniciatívam na stretávanie sa, mimovládnym organizáciám na organizovanie vlastných podujatí, stredným a vysokým školám na aplikovanie ich projektov do praxe ako aj tvorí vlastný program s dramaturgiou.

Je to budova bývalej transformátorovej stanice, ktorú založil nitriansky fotograf František Kolář v roku 2009. Poskytuje výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a otvára dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér zameraný na prácu s historickou fototechnikou.

https://www.instagram.com/p/BeilygEgkW-/?taken-by=fotogaleria_trafacka

TRAFAČKA ponúka aj príjemné posedenie, ktoré vám bude spríjemňovať dobrá hudba a aktuálna výstava (do 2. júla môžete vidieť výstavu Nech vyfučí). Môžete k nim prísť na kávu či na pivko alebo na pracovné stretnutie, prípadne sa len tak zašívať s dobrou knihou.

Piatková Noc hudby v Trafačke

Tretí júnový piatok už tradične patrí oslave hudby. Tohtoročná Noc hudby v Trafačke ponúkne vystúpenie indie-rockovej kapely s punkovými koreňmi The Smalltown Boy a skvelej slovenskej rock’n’rollovej kapely Walter Schnitzelsson. Po zotmení si budeme môcť vypočuť nemý film Muž s kinoaparátom.

Prečítajte si tiež:
Chystáš sa na Dobrý Festival? Toto ťa tam čaká!

Kedy, kde a za koľko?

KEDY: v piatok 15. júna 2018
KDE: Trafačka, Janka Kráľa 65, Nitra
VSTUPNÉ: zadarmo

Program  → → →

17:00 THE SMALLTOWN BOY 

The Smalltown Boy vznikol ako pesničkársky projekt v Holandsku, kde spevák a gitarista Roman začal písať svoje prvé autorské veci. Neskôr sa k nemu pridal Martin na base a Vlado na bicích. Ako inšpirácia pre vznik skladieb im slúži hlavne spoločnosť, v ktorej žijeme. Pripravte sa na zmes indie-rocku a gitarových melódií.

http://bandzone.cz/smalltownboy

Roman Oravec (ktorého ste mohli zahliadnuť aj v tohtoročnej Superstar) vás takto osobne pozýva:

Noc hudby v Trafačke – videopozvánka

Voala, pozvánka na zajtrajší koncert 😀 The Smalltown Boy,Walter Schnitzelsson a Noc hudby v Trafačke – Good idea Slovakia, teda Nitra 😛

Zveřejnil(a) The Smalltown Boy dne Čtvrtek 14. června 2018

19:00 WALTER SCHNITZELSSON

Skupina Walter Schnitzelsson vznikla v roku 2010. Ich hudba je zmesou rock’n’rollu, bluesu a punku. V pesničkách dominujú výrazné gitarové rífy, chytľavé melódie a energické rytmy. Martina Šimoňáková z hudba.zoznam.sk o ich debute ešte v novembri 2013 napísala: „Fever predstavuje na slovenské pomery výnimočnú nahrávku. Energický rock’n’roll, pesničky o odvahe, láske a dobrých párty – to všetko a navyše kus tanečnej horúčky.“ Podľa Miroslava Ondřejíčka je v ich hudbe prítomná čistá radosť z hrania a ich debut je výborný. Ich inštrumentálna vyspelosť nie je jedinou ani najväčšou devízou ich koncertov. V prvom rade dávajú do hudby veľkú dávku energie a zábavy, ktorú prinesú aj na trenčianske letisko.

Prečítajte si tiež:
Shakira na pôde OSN zaspievala hymnu lásky a mieru

http://www.wsch.sk

22:00 VYPOČUJ SI NEMÝ FILM MUŽ S KINOAPARÁTOM (r. Dziga Vertov) 

Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Vertov dokumentárny film Muž s kinoaparátom z roku 1929 je priekopníckym dielom, čo sa týka zobrazenia procesu vzniku filmu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií