fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TIP NA VÍKEND mimo hlavného mesta: Noc hudby v nitrianskej Trafačke

The Smalltown Boy, Walter Schnitzelsson a Muž s kinoaparátom – to sú tri hlavné body piatkového programu v Trafačke.

Trafačka je priestor s celoročnou dramaturgiou zameranou na všetky druhy alternatívneho umenia. Dáva priestor miestnym iniciatívam na stretávanie sa, mimovládnym organizáciám na organizovanie vlastných podujatí, stredným a vysokým školám na aplikovanie ich projektov do praxe ako aj tvorí vlastný program s dramaturgiou.

Je to budova bývalej transformátorovej stanice, ktorú založil nitriansky fotograf František Kolář v roku 2009. Poskytuje výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a otvára dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér zameraný na prácu s historickou fototechnikou.

TRAFAČKA ponúka aj príjemné posedenie, ktoré vám bude spríjemňovať dobrá hudba a aktuálna výstava (do 2. júla môžete vidieť výstavu Nech vyfučí). Môžete k nim prísť na kávu či na pivko alebo na pracovné stretnutie, prípadne sa len tak zašívať s dobrou knihou.

Piatková Noc hudby v Trafačke

Tretí júnový piatok už tradične patrí oslave hudby. Tohtoročná Noc hudby v Trafačke ponúkne vystúpenie indie-rockovej kapely s punkovými koreňmi The Smalltown Boy a skvelej slovenskej rock’n’rollovej kapely Walter Schnitzelsson. Po zotmení si budeme môcť vypočuť nemý film Muž s kinoaparátom.

Kedy, kde a za koľko?

KEDY: v piatok 15. júna 2018
KDE: Trafačka, Janka Kráľa 65, Nitra
VSTUPNÉ: zadarmo

Program  → → →

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií