fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisíce ľudí chce štrajkovať za obnovenie Topserialy. Odmietajú platiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Slováci a Česi vytvorili na sociálnej sieti udalosť, ktorá vyzýva na štrajk proti zrušeniu webu Topseriály.  

Pozeranie seriálov a filmov je pre mnohých ľudí relax nielen ako odmena po ťažkom dni v práci, ale aj ako vypĺňanie voľného času. Určite nám dáte za pravdu, že ak sa človek doslova namotá na dobrý seriál, je schopný pozerať niekoľko častí aj dlhé hodiny. K výberu kvalitného obsahu sa doteraz dalo dostať ľahko aj nelegálnou cestou, no od 31. októbra seriáloví fanúšikovia smútia. Počas uplynulého týždňa sa museli rozlúčiť so známym webom Topserialy.to, ktorý im poskytoval bezplatné pozeranie seriálov. Keďže obsah webu bol ilegálny, musel zasiahnuť zákon. 

Koniec nelegálnemu obsahu

Problém nastal po zrušení ilegálnych streamovacích služieb Verystream, Openload či Streamango. Všetky spomínané služby šírili obsah ďalej do sveta a keď im zastavili činnosť, dotklo sa to aj nášho webu Topseriály, pretože už nemal čo poskytovať. Na stránke zo dňa na deň prestali fungovať mnohé seriály a tak sa správcovia webu rozhodli, že stránku vypnú.  

Ak by sa fanúšikovia rozhodli pozerať seriály legálnou cestou, museli by platiť za streamovacie služby Netflixu, HBO Go a Apple TV+. To sa im však ani zďaleka nepáči a tak sa rozhodli, že sa len tak ľahko nevzdajú a budú bojovať.

Fanúšikovia žiadajú obnovenie webu Topserialy

Na sociálnej sieti vznikla udalosť za obnovenie webu Topseriály, ktorú podporilo tisíce Slovákov a Čechov.

Týmto vyhlasujeme štrajk za obnovenie stránky Topserialy.to a jej využívaných streamovacích serverov Verystream, Openload a Streamango. Naše životy bez seriálov nemajú zmysel a za Netflix fakt platiť nechceme,” uvádza sa v popisku udalosti.

Autor udalosti myslel štrajk najskôr ako žart, no postupne sa na udalosť nahlasovali tisíce Slovákov a Čechov, ktorí odmietajú platiť za legálne pozeranie seriálov. Nespokojní fanúšikovia webu Topserialy.to sa teda naozaj stretnú. Štrajk je naplánovaný na 15. novembra na Námestí slobody v Brne.

Čo si myslíte o zrušení webu Topserialy? Zasiahla táto zmena aj vás alebo ste pozerali svoje obľúbené seriály iným spôsobom? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.

Zdroj: Facebook

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií