fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový športový talent na Slovensku? Tento 12-ročný lyžiar predviedol neuveriteľný výkon

Máte tip? napíšte nám mailom

Športový talent, aký sme už dlho nevideli. Hektor Kapustík skočil na lyžiach za 120 metrov. 

Na Slovensku máme mnoho športovcov, ktorí dosahujú vďaka svojmu talentu úspechy. Netreba pripomínať cyklistu Petra Sagana, atléta Mateja Tótha či skvelé lyžiarky Veroniku Zuzulovú a Petru Vlhovú. Nedávno sme vás dokonca informovali aj o tom, že najlepšou paralympioničkou sveta je lyžiarka Henrieta Farkašová.

Málokto však vie, že na Slovensku máme aj mladé talenty, ktoré sa svojmu koníčku venujú odmalička, aby raz mohli stať na stupni víťazov vedľa súperov z iných krajín sveta. Medzi takýchto patrí aj Hektor Kapustík z Banskej Bystrice. Športový talent zrejme zdedil po svojom otcovi. 

Hektor Kapustík (12 r.) skok na K120 (ITA), krásnych 121 m

Na ostatnom FIS CAMPE v Taliansku sa podarilo nášmu len 12-ročnému pretekárovi Hektorovi Kapustíkovi pokoriť 100 m hranicu na mostíku K120 a to skokom dlhým 121 m. Je veľmi zriedkavé, ak niekto skočí svoj prvý skok na takomto mostíku a hneď za 100 m. Len tak ďalej Hektor, si borec, idééééééš:-)

Zveřejnil(a) Slovenská lyžiarska asociácia – Slovak Ski Association dne Čtvrtek 24. října 2019

Športový talent v skoku na lyžiach

Nedávno sa o obrovský úspech postaral len 12-ročný lyžiar Hektor Kapustík. Na tréningovom kempe v Taliansku predviedol výkon, za ktorý by sa nehanbili ani naši najlepší skokani. Na mostíku K120 pokoril hranicu sto metrov a aby toho nebolo málo, jeho skok bol dlhý 121 metrov. Hektor dokázal, že na Slovensku opäť vyrastá športový talent. 

„Na ostatnom FIS CAMPE v Taliansku sa podarilo nášmu len 12-ročnému pretekárovi Hektorovi Kapustíkovi pokoriť 100 m hranicu na mostíku K120 a to skokom dlhým 121 m. Je veľmi zriedkavé, ak niekto skočí svoj prvý skok na takomto mostíku a hneď za 100 m. Len tak ďalej Hektor, si borec,” uverejnila Slovenská lyžiarska asociácia prostredníctvom sociálnej siete.

Banskobystrický rodák Hektor Kapustík je v súčasnosti jediný slovenský aktívny skokan na lyžiach v kategórii dorastencov. Za ostatné dve dekády sa v seriáli Svetového pohára v skokoch na lyžiach predstavili iba Tomáš Zmoray, Martin Mesík a Matej Uram.   

View this post on Instagram

LOTOS CUP 2017

A post shared by Hektor Kapustik (@hektorkapustik) on

Aký otec, taký syn

Hektor začal skákať pred piatimi rokmi v Klube priateľov skoku na lyžiach Banská Bystrica. Je to najstarší klub na Slovensku. Chceli by ste vedieť ako sa mladý chlapec dostal k skákaniu na lyžiach? Vraví sa, že jablko nespadne ďaleko od stromu a to platí aj v prípade malého športovca. Jeho otec ako mladý tiež skákal na lyžiach a tak sa rozhodol, že k rovnakému športovému koníčku bude viesť aj svojho syna. 

„Hektor prešiel od najmenších mostíkov až po mostík HS 120, kde to bola len skúška odvahy, ktorá dopadla na výbornú. Je to talent, s ktorým treba ešte veľa pracovať. Je žiakom Strednej športovej školy v Banskej Bystrici a čaká ho ešte veľa trénovania, na čo sa spoločne tešíme.“  povedal o Kapustíkovi predseda skokanského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie a reprezentačný tréner Ján Tánczos.

View this post on Instagram

Bežkársky tréning 🙂

A post shared by Hektor Kapustik (@hektorkapustik) on

Zdá sa, že na Slovensku vyrastá nový športový talent. Myslíte si, že o mladom Hektorovi Kapustíkovi ešte budeme počuť? Dajte nám vedieť v komentári.

 

Zdroj: SITA, cas.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií