fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od 13. septembra bude 10 okresov na Slovensku v červenej farbe

Od 13. septembra bude podľa Covid automatu na Slovensku desať okresov červených – v prvom stupni ohrozenia. Ďalších 47 okresov bude oranžových – v stupni ostražitosti a zvyšných 22 okresov zostáva v zelenej fáze – v stupni monitoringu. Okres Rožňava je pre rýchle zhoršenie situácie zaradený v prvom stupni ohrozenia – v červenej fáze už od štvrtka 9. septembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od 13. septembra:

Stupeň monitoringu – zelená fáza:

  • okresy Bratislava I.-V., Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Komárno, Malacky, Medzilaborce, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poltár, Púchov, Ružomberok, Senec, Stropkov, Trnava a okres Zlaté Moravce.

Stupeň ostražitosti – oranžová fáza:

  • okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a okres Zvolen.

Prvý stupeň ohrozenia – červená fáza:

  • okresy Bytča, Košice I.-IV., Krupina, Poprad, Skalica, Trenčín a Rožňava už od 9.9.2021

Počet pozitívnych prípadov sa na Slovensku za posledný týždeň viac ako zdvojnásobil. Príjmy do nemocníc predstavujú 77 oproti minulotýždňovým 50 pacientom. Hospitalizovaných je 129 osôb, pričom minulý týždeň to bolo 70. Na umelej pľúcnej ventilácii je 13 pacientov, minulý týždeň to boli štyria.

Prečítajte si tiež:
Tento pár si už 37 rokov zladzuje oblečenie. Toto sú ich najlepšie kúsky!

Nárast prípadov sa odrazil aj v počte výjazdov záchrannej služby. Denne prijmú nemocnice asi 11 pacientov, pred týždňom to bolo sedem denne. Aktuálne je 108 pacientov hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19,  pričom 91 percent z nich je nezaočkovaných alebo nie plne zaočkovaných.

Zaočkovaná je viac ako polovica populácie, pre ktorú sú dostupné vakcíny. Pribúda asi 1700 osôb denne. Vo vekovej kategórii nad 50 rokov je zaočkovaných 60 percent osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií