fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opatrenia sa sprísnia až tesne pred Vianocami. Hrozí zákaz vychádzania!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vláda neschválila návrh pandemickej komisie prijať tvrdý lockdown ešte pred Vianocami. Prijali však viaceré sprísnenia, ktoré budú platiť od 21. decembra. „V hre je aj zákaz vychádzania s výnimkami, ktoré by sme potom zošpecifikovali, tak, aby sme čo najviac eliminovali epidemiologické riziko,“  informoval minister zdravotníctva Marek Krejčí.

Minister hospodárstva Richard Sulík vyhlásil, že chce oceniť snahu ministra zdravotníctva, ktorý predložil predvídateľný a logický plán, podľa ktorého sa bude postupovať hlavne podľa regiónov. Ide o COVID automat. Jeho výhodou je, že ľudia jednotlivých regiónov budú vopred vedieť, čo ich čaká keď sa epidemiologická situácia zlepší a naopak, keď sa zhorší.

COVID automat

Ak bude hospitalizovaných viac ako 1 500 pacientov a faktor šírenia bude vyšší ako 1,1 alebo vyšší ako 1 000 nových denných prípadov koronavírusu (to je aktuálne na Slovensku), nachádzame sa v najhoršej úrovni COVID automatu. V tomto prípade sa prechádza do celoplošných opatrení. „Tie nás čakajú už od pondelka, ak čísla budú nižšie, prechádza sa na regionálne opatrenia,“ povedal Richard Sulík.

V stredu sa budú schvaľovať ďalšie prísne opatrenia, pretože “momentálne sa vírus vymkol opäť raz spod kontroly…dúfam, že po Novom roku sa budú môcť niektoré regióny vrátiť do normálu,” uzavrel Sulík.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo takmer 3500 nových prípadov a 3 úmrtia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií