fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež František opäť baví internet. Nenechá si bozkávať prsteň na ruke

Máte tip? napíšte nám mailom

Video, na ktorom pápež František odťahuje ruku, sa stalo virálnym.

O vtipnôstku sa najnovšie hlava cirkvi postarala v stredotalianskom meste Loreto. Po omši, ktorú tam František slávil pri príležitosti sviatku Zvestovania Pána (v pondelok 25.3.), sa s ním išli pozdraviť pútnici. Podľa zvyku sa pred ním veriaci poklonia a pobozkajú jeho pečatný prsteň. A práve to sa pápežovi nepáči.

Pobavil celý svet

Pri každom pokuse človeka zanovito odťahuje ruku a popoženie človeka, aby išiel ďalej. Niektorí jeho gesto kritizujú, iní chvália. Konzervatívna katolícka stránka LifeSiteNews, ktorá často kritizuje pápeža, situáciu v titulku označila dokonca za znepokojujúcu. Následne v článku rozsiahlejšie opísala históriu nosenia pápežských prsteňov a ich význam.

Iní zas poukazujú na to, že František sa chcel s pútnikmi zvítať ako rovný s rovným. Nepotrpí si na také formality, ako je napríklad bozkávanie prsteňa. Ľudia na sociálnej sieti dokonca postujú fotky s odkazom, že najvyšší duchovný predstavený radšej pobozká ľuďom nohy, akoby oni mali bozkávať jeho prsteň.

Niektorým sa jeho odťahovanie zdá neúctivé a trápne, iní zase, naopak, oceňujú pápežov ľudský prístup. Tak či onak, video na tvárach vyvoláva úsmev.

Prečítajte si tiež:
Žena si myslela, že priateľ ju podvádza, a tak sa schovala pod posteľ. To, čo nasledovalo, skutočne nečakala

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií