fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlamentné voľby: Ak neviete, ktorú stranu voliť, urobte si tento kvíz

Máte tip? napíšte nám mailom

Voľby klopú na dvere. Počujete o nich všade. V televízií, na sociálnych sieťach, rozprávajú sa o tom vaši priatelia či rodina. A vy možno ešte nemáte jasno v tom, koho zvolíte. Softvérový inžinier a programátor, Marián Vismek, spolu s web dizajnérom, Danielom Kušnirikom, založili stránku, na ktorej si môžete urobiť kvíz. Zistíte, ku ktorej politickej strane máte názorovo bližšie.

„Slovensko stojí opäť na rozmedzí budúcnosti a je len na voličoch, ako nastavia smer našej krajiny pre najbližšie štyri roky,“ píšu autori volebného kvízu v úvode. Netreba diskutovať o ich dôležitosti, voliť by mal ísť každý. Mnohí to odmietajú, pretože stále netušia, ktorú stranu preferujú viac. To by však nemala byť prekážka, čo si uvedomujú aj zakladatelia webstránky.

Volebný kvíz vám zaberie pár minút

V priebehu niekoľkých minút zistíte, s ktorou politickou stranou sa stotožňujete v názoroch či hodnotách, ktoré chce presadiť. Na začiatku zvolíte vekovú kategóriu a pohlavie. Kvíz obsahuje vyše 30 otázok, na ktoré odpovedáte áno, neviem, nie. „Súhlasíte s vystúpením Slovenska z Európskej únie? Súhlasíte s dekriminalizáciou marihuany?“ Aj na tieto otázky zodpoviete v kvíze.

Prečítajte si tiež:
Reklama Slovákov žne úspech na internete. Vychválil ju dokonca aj Tom Hanks!

Parlamentné voľby: Ak neviete, ktorú stranu voliť, urobte si tento kvíz

Ďalšie dôležité informácie

Okrem volebného kvízu sa na webstránke dočítate aj o tom, ako voliť v parlamentných voľbách, ako voliť mimo trvalého bydliska, či ako voliť zo zahraničia. V jednotlivých sekciách nájdete aj odkaz na iné webové stránky, kde nájdete bližšie informácie. Autori stránky volebného kvízu tiež pripomínajú, že voľby do Národnej rady Slovenskej republiky prebehnú v sobotu 29. februára 2020.

Ak ešte stále nemáte jasno, komu dáte hlas, skúste tento VOLEBNÝ KVÍZ.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií