Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Piešťanoch sa zhromažďujú Rómovia zo Slovenska i sveta. Prilákal ich sem záhadný liečiteľ

Rómovia zo Slovenska ale i zo sveta sa zhromažďujú v piešťanskom parku. Tvrdia, že práve tam robí záhadný liečiteľ zázraky.

Dôverčivých Rómov do Piešťan privábili informácie o liečiteľovi, ktorému sa údajne zjavila Panna Mária a teraz dokáže robiť zázraky. Niektorí sú ochotní v parku čakať aj niekoľko dní. V nedeľu ich tam bolo viac než tristo a podľa ich slov majú prísť ďalší a to nielen zo Slovenska ale i zo sveta.

Zdroj: Nový čas

Rómovia sa v Piešťanoch zhromažďujú už šesť dní. Zatiaľ sú tu len tí zo Slovenska a susedného Česka. Podľa nich sú však na ceste ďalší, z Maďarska, Belgicka či Ameriky. Identitu údajného liečiteľa prezradiť nechcú, povedali iba, že sa volá Maroš a nejedná sa o Róma.

„Jeho si vybral spasiteľ, on je priamo od Boha. Ale lieči len nás Rómov. Aj včera tu boli rodičia s 10-ročným dievčatkom, ktoré malo detskú obrnu a bolo na vozíku, odišlo po vlastných úplne zdravé,“ svorne tvrdí čakajúci dav.

Zdroj: Nový čas

„On si vyberá, koho bude liečiť, nesmieme byť ani v televízii, ani v novinách, lebo nás potom nevylieči. On vidí, kto je chorý a komu pomôže. On príde hocikedy, a keď dvoch vylieči, musí si ísť oddýchnuť, lebo mu to zoberie energiu,“ tvrdia Rómovia, ktorí sem pricestovali až z Prahy a sú tu už tri dni.

Čakajúci ľudia opísali aj to, ako údajná liečba prebieha: „Príde k jednému, ktorého si vyberie a ten človek cez neho uvidí Boha. Potom sa ho dotkne, objíme ho a tak ho lieči. Všetko robí zadarmo, on nie je obyčajný človek, pije len vodu a je suchý chlieb, je to nový spasiteľ.“

Zdroj: Nový čas

Obyvatelia Piešťan majú však na liečiteľa iný názor. „Je to chlap v strednom veku, dobre si už za tých pár dní zarobil. Však tu sú len Rómovia na takých drahých autách a ovešaní zlatom, nie nejakí chudáci,“ tvrdia miestni, ktorí sa na situáciu okolo zhromažďovania v parku sťažujú. Mestská polícia s tým však nemôže nič robiť. „Zoskupovanie obyvateľov mesto zo zákona zakázať nemôže, bezpečnostné zložky intenzívne na tomto mieste hliadkujú. Na zabezpečenie poriadku v tejto lokalite bol na mieste pristavený kontajner,“ informovala Eva Bereczová, hovorkyňa mesta.

Zdroj: Nový čas

 

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/718679/romovia-z-celeho-sveta-kempuju-v-parku-kupelneho-mesta-do-piestan-ich-laka-velka-zahada/

Foto: https://www.cas.sk/clanok/718679/romovia-z-celeho-sveta-kempuju-v-parku-kupelneho-mesta-do-piestan-ich-laka-velka-zahada/

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií