fbpx
V Piešťanoch sa zhromažďujú Rómovia zo Slovenska i sveta. Prilákal ich sem záhadný liečiteľ

V Piešťanoch sa zhromažďujú Rómovia zo Slovenska i sveta. Prilákal ich sem záhadný liečiteľ

Rómovia zo Slovenska ale i zo sveta sa zhromažďujú v piešťanskom parku. Tvrdia, že práve tam robí záhadný liečiteľ zázraky.

Dôverčivých Rómov do Piešťan privábili informácie o liečiteľovi, ktorému sa údajne zjavila Panna Mária a teraz dokáže robiť zázraky. Niektorí sú ochotní v parku čakať aj niekoľko dní. V nedeľu ich tam bolo viac než tristo a podľa ich slov majú prísť ďalší a to nielen zo Slovenska ale i zo sveta.

Zdroj: Nový čas

Rómovia sa v Piešťanoch zhromažďujú už šesť dní. Zatiaľ sú tu len tí zo Slovenska a susedného Česka. Podľa nich sú však na ceste ďalší, z Maďarska, Belgicka či Ameriky. Identitu údajného liečiteľa prezradiť nechcú, povedali iba, že sa volá Maroš a nejedná sa o Róma.

“Jeho si vybral spasiteľ, on je priamo od Boha. Ale lieči len nás Rómov. Aj včera tu boli rodičia s 10-ročným dievčatkom, ktoré malo detskú obrnu a bolo na vozíku, odišlo po vlastných úplne zdravé,” svorne tvrdí čakajúci dav.

Zdroj: Nový čas

“On si vyberá, koho bude liečiť, nesmieme byť ani v televízii, ani v novinách, lebo nás potom nevylieči. On vidí, kto je chorý a komu pomôže. On príde hocikedy, a keď dvoch vylieči, musí si ísť oddýchnuť, lebo mu to zoberie energiu,” tvrdia Rómovia, ktorí sem pricestovali až z Prahy a sú tu už tri dni.

Čakajúci ľudia opísali aj to, ako údajná liečba prebieha: “Príde k jednému, ktorého si vyberie a ten človek cez neho uvidí Boha. Potom sa ho dotkne, objíme ho a tak ho lieči. Všetko robí zadarmo, on nie je obyčajný človek, pije len vodu a je suchý chlieb, je to nový spasiteľ.”

Zdroj: Nový čas

Obyvatelia Piešťan majú však na liečiteľa iný názor. “Je to chlap v strednom veku, dobre si už za tých pár dní zarobil. Však tu sú len Rómovia na takých drahých autách a ovešaní zlatom, nie nejakí chudáci,” tvrdia miestni, ktorí sa na situáciu okolo zhromažďovania v parku sťažujú. Mestská polícia s tým však nemôže nič robiť. “Zoskupovanie obyvateľov mesto zo zákona zakázať nemôže, bezpečnostné zložky intenzívne na tomto mieste hliadkujú. Na zabezpečenie poriadku v tejto lokalite bol na mieste pristavený kontajner,” informovala Eva Bereczová, hovorkyňa mesta.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Sprístupnili národnú kultúrnu pamiatku: Otvorili Jánošíkovu drevenicu
Zdroj: Nový čas

 

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/718679/romovia-z-celeho-sveta-kempuju-v-parku-kupelneho-mesta-do-piestan-ich-laka-velka-zahada/

Foto: https://www.cas.sk/clanok/718679/romovia-z-celeho-sveta-kempuju-v-parku-kupelneho-mesta-do-piestan-ich-laka-velka-zahada/

Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.