fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miluješ pizzu, no máš pocit, že je nezdravá? Máme pre teba dobré správy potvrdené odborníkmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Nová štúdia odhalila, že pizza je zdravšia než väčšina cereálií.

Si milovníkom pizze a stalo sa ti niekedy, že sa ti zvýšil nejaký jej kúsok z večera a dal si si ju na raňajky? Pokiaľ áno a zaplavili ťa výčitky, máme pre teba dobré správy. Jednak nie si jediný, kto to robí a jednak je to omnoho zdravšie ako by si si dal nejaké cereálie. Navyše toto tvrdenie je podložené najnovšou odbornou štúdiou.

Aj keď možno tento výsledok nepovažuješ za úplne prelomový, pretože je známym faktom, že cereálie obsahujú priveľa cukru. Aby toho však nebolo málo, obsahujú len malé percento proteínov či zdravých tukov. Preto sa teda odborníci zhodujú, že pizza je podstatne lepšou alternatívou raňajok než cereálie.

„Je možno prekvapením, že kúsok pizze a miska cereálií obsahujú takmer rovnaký obsah kalórií. Pizza však obsahuje viac bielkovín, vďaka čomu ťa zasýti na dlhšie obdobie,“ povedala diétologička Chelsey Amer. Zároveň však dodala, že pizzu neradí medzi jednoznačne medzi nezdravé jedlá, no zároveň ani medzi jedlá, ktoré obsahujú množstvo výživných látok.

Prečítajte si tiež:
Človek skočil zo Starého mosta do Dunaja!

 

 

Zdroj: Unilad

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií