Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plačúce dieťa študentky sa rozhodol utíšiť sám profesor

Foto profesora Sydneyho Engelberga ktorý drží dieťa študentky a zároveň prednáša, vyvolalo tento týždeň nadšené reakcie. (Foto zdro: Imgur)

„Vzdelanie nie je pre mňa iba odovzdávanie obsahu, ale učenie sa hodnôt“

Profesora za jeho jednoduchý čin chvália rodičia, mamičky či feministické združenia po celom svete. Na prvý pohľad jednoduché, no revolučné gesto je o to krajšie, že dieťa patrí študentke, ktorej v triede plnej študentov prednášal. Dieťa počas jeho vyučovania plakalo, a tak sa ho snažil utíšiť a zobral ho na ruky. Po zverejnení fotografie sa stala zo 67-ročného profesora z jedného dňa na druhý „rocková hviezda“.

Politika profesora na škole je totiž taká, že na jeho prednášky si môžu študenti zobrať aj deti. Dokonca počas vyučovania môžu mamičky dieťa kŕmiť či uspávať. „Vzdelanie nie je pre mňa iba odovzdávanie obsahu, ale učenie sa hodnôt“ poznamenal.

Profesor sociálnej psychológie, rodák z Južnej Afriky, ktorý je tiež na fakulte Ono Academic College, hovorí, že to nie je jediný vychovávateľ, ktorý toleruje deti v triede. „Nie je to nezvyčajné, ale nepovedal by som, že to je normou,“ hovorí. „Zdá sa, že to je oveľa viac prijateľné v Izraeli, krajine, ktorá je v spoločnosti veľmi orientovaná rodinou a kultúrou“. Deti v Izraeli tak veľmi často môžete vidieť aj v chodbách administratívnych budov či v práci s rodičmi.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií