fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pohreb Gotta sprevádzali silné emócie. Pozrite sa, čo povedala na záver Jiřina Bohdalová

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes sa o 11. hodine v Katedrále sv. Víta konal pohreb českého speváka Karla Gotta. Na zádušnú omšu prišlo 4-tisíc ľudí. 

Pohreb Karla Gotta so štátnymi poctami dnes sprevádzali silné emócie. O najdojímavejší moment z celého pohrebu sa postarala najmä Lucie Bíla, ktorá maestrovi zaspievala emotívnu pieseň Ave Mária. Na pohrebe sa pred zrakmi všetkých prítomných so spevákom rozlúčila aj Jiřina Bohdalová. 

Zádušná omša v Katedrále sv. Víta začala po tom, ako začali biť zvony na Pražškom hrade. Všetci prítomní dostali tlačený program poslednej rozlúčky. Pohreb začal úvodným requiem, potom sa prítomným prihovoril aj kardinál Duka. Zdôraznil, aká veľká udalosť sa práve stala. V rovnakej katedrále aj pred mnohými rokmi pochovávali panovníkov a panovníčky a teraz aj Karola Gotta, ktorý obohatil český národ. Práve preto je aj tento pohreb výnimočný. 

Pohreb Gotta sprevádzali silné emócie

V prvom rade stáli príbuzní. Najmladšie dcéry Karla Gotta Charlotte Ella a Nelly Sofia stáli po boku svojej mamy Ivany. Hneď vedľa nich stáli aj staršie sestry Lucia a Dominika, ktorej vdova Ivana zaplatila letenku.

Prečítajte si tiež:
Pravdepodobnosť je 1 ku 5 miliardám: V Poľsku sa vôbec prvýkrát narodili sa šestorčatá

Pred ľudí predstúpila aj speváčka Eva Pilarová, ktorá prednášala Božie slovo. Na začiatku sa jej podaril menší trapas. Najskôr jej vystúpenie vyzeralo tak, že nemôže čítať kvôli smútku a emóciám, no potom priznala, že si zabudla okuliare. 

 ,,Ja sa naozaj ospravedlňujem, zabudla som si okuliare,” vysvetlila speváčka dôvod svojho mlčania.

Okuliare jej po chvíli podali. Počas zádušnej omše sa smútiacim prihovorili aj bývala prvá dáma Dagmar Havlová a režisér Jiří Bartoška. O zrejme najväčšie emócie sa postarala Gottova celoživotná priateľka, o osem rokov staršia Jiřina Bohdalová.

pohreb
Pieseň do neba zaspievala na pohrebe Lucie Bíla. Zdroj: tvnoviny.sk

Jiřina Bohdalová šokovala vtipom

Priznala, že si spolu sľúbili, že práve on bude ten, kto ju bude vyprevádzať ako prvý. Dodala, že to bol jediný sľub, ktorý nedodržal. Na záver povedala, že by rada svoju reč odľahčila a preto Gottovi odkázala do neba:

,,Čakaj ma tam hore, drž mi tam miesto. Mám pre teba jeden skvelý židovský vtip,” šokovala Bohdalová.

Po omši vynášala čestná stráž rakvu za sprievodu rodiny pred Katedrálu sv. Víta. Nechýbala ani Gottova pieseň a tak počas rozlúčky zaznel aj jeho hlas. Počas toho ako pohrebné auto odchádzalo z nádvoria znela aj pieseň, ktorú naspieval so svojou dcérou Charlotte Ellou – Srdce nehasnou. Dav ľudí, ktorý stál pri nádvorí, vrátane stoviek novinárov, začal tlieskať.   

Prečítajte si tiež:
Obchod Play prichádza so super novinkou! Reklamy ťa už nezaskočia.

Spopolnenie

Po pohrebe sa Gottova najbližšia rodina presunula do pražského krematória. Truhla s telom Karla Gotta bola celý piatok vystavená v paláci Žofín a následne aj v sobotu v katedrále sv. Víta, s kremáciou sa už viac nemohlo čakať. Rodina sa rozhodla, že jeho pozostatky spopolní. 

pohreb
Pri truhle stála manželka Ivana a jedna z dcér. Zdroj: Profimedia

Zdroj: cas.sk, topky.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií