fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan zúria! Bulvár žalujú za nelegálne zverejnenie listu

Máte tip? napíšte nám mailom

Harry a jeho manželka Meghan zažalovali bulvárne noviny Mail on Sunday za zverejnenie listu, ktorý napísala vojvodkyňa otcovi. 

Odkedy sa svet dozvedel o aférke britského princa Harryho s herečkou Megan Markle, bulvárne médiá o ich vzťahu začali dennodenne prinášať rôzne informácie. Nasledovala svadba, ktorú sledovali milióny ľudí po celom svete a médiá opäť nechýbali. O niekoľko mesiacov sa narodilo aj ich prvé dieťa.

Bulvár však ani po tejto udalosti nenechal mladú rodinku na pokoji, ba práve naopak. Z mnohých bulvárnych plátkov sa dočítame, že Meghan nie je v paláci obľúbená, dokonca aj to, že si kvôli nej nerozumie princ Harry s bratom Williamom. Je to však pravda?

Harry odsúdil bulvárne médiá

Mediálny tlak vyvrcholil pred pár dňami, keď sa Harry a Meghan dozvedeli, že Mail on Sunday zverejnil list, ktorý vojvodkyňa napísala svojmu otcovi. Nelegálne zverejnenie listu však mladý pár nenechal len tak a bulvárne noviny Mail on Sunday spoločne zažalovali.

View this post on Instagram

In Tembisa, Johannesburg, today The Duke and Duchess visited to meet young entrepreneurs at the YES hub – a hive for creativity and social enterprise. Their visit was an amazing tour of the ingenuity and opportunity – seeing businesses that varied from food to essential sanitary products for local women. During their visit, they were able to sample food from ‘Chef Mish’ – a local masterchef winner – which he makes at the site as part of his catering business and cafe. They then joined YES community members to take part in training and tests that will help them gain skills and find work. On the third stop today, entrepreneur Moss showed The Duke and Duchess the organic produce he's growing in the township with aquaponics – supplying local restaurants. And finally, The Duke and Duchess met the women behind the amazing Blossom Care Solutions – who are making 80,000 sanitary pads every month for women in their community. They are 100% compostable, and provide an essential low-cost product for women and girls. The Duchess has long campaigned on this issue and wrote in Time magazine in 2017, saying: “In communities all over the globe, young girls’ potential is being squandered because we are too shy to talk about the most natural thing in the world. To that I say: we need to push the conversation, mobilize policy making surrounding menstrual health initiatives, support organizations who foster girls’ education from the ground up, and within our own homes, we need to rise above our puritanical bashfulness when it comes to talking about menstruation.” • See our previous post to see The Dukes speech #RoyalVisitSouthAfrica Photo ©️ PA images

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Princ Harry ohlásil podanie žaloby v emotívnom vyhlásení, ktoré zverejnil v utorok večer. Písal v ňom o tom, že bulvár prenasleduje vojvodkyňu Meghan podobným spôsobom, ako jeho matku Dianu, ktorá tragicky zahynula v roku 1997. O život prišla pri autonehode v Paríži, keď sa snažila uniknúť pred novinármi.

Najviac sa bojím toho, že sa zopakujú dejiny. Stratil som svoju matku a teraz vidím, ako sa obeťou rovnakých mocných síl stáva aj moja manželka,“ napísal Harry.

Obaja čelia tlaku

Vo vyhlásení sa priznal aj k tomu, že spolu s manželkou Meghan čelia obrovskému tlaku zo strany médií. Tvrdí, že sú obaja vystavení lživej a „bezcitnej kampani“ a „neustálej propagande“, ktorú šíri časť britských bulvárnych médií.

https://www.instagram.com/p/B2zFuf6lSay/

Vojvoda vo svojom stanovisku napísal, že najväčším strachom je opakovanie histórie. Práve teraz podľa neho nastala chvíľa, keď sa treba postaviť proti takejto forme správania sa, pretože ničí ľudí a ničí životy.

Zjednodušene povedané, je to šikanovanie, ktoré ľudí desí a umlčí. Všetci vieme, že to nie je prijateľné na žiadnej úrovni. Nebudeme a nemôžeme veriť v svet, kde za to neexistuje žiadna  zodpovednosť,” napísal Harry.

Zdroj: theguardian.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií