fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poliak sadol na bicykel a prešiel 700 kilometrov, aby sa dostal do Chorvátska. Dôvod, prečo to spravil, vás dostane

Máte tip? napíšte nám mailom

Poliak, ktorý nemal na letenku, sa rozhodol navštíviť Chorvátsko na bicykli…

38-ročný Poliak, Marcin Zarnecki, z Noweho Targu má problémy so zrakom. Konkrétne ho trápi takzvaná retinopatia nedonosených, ktorá vedie v extrémnych prípadoch až k úplnej slepote. Žiaľ, je to aj Marcinov prípad. Už teraz je na jedno oko slepý, na druhé vidí iba na 50 percent a lekári mu oznámili, že o niekoľko týždňov neuvidí už vôbec.

Po tejto informácii sa rozhodol, že si musí splniť sen – chcel ešte naposledy vidieť more v Chorvátsku. Keďže jeho finančné pomery mu nedovoľovali kúpiť si letenku a on sa svojej túžby vzdať nechcel, sadol na bicykel a pomocou neho sa dostať až k Jadranskému moru. Marcin odbicykloval viac než 700 kilometrov a jeho prianie sa tak naplnilo.

Marcin sa po príchode do Chorvátska stal miestnou celebritou a ľudia mu ochotne ponúkali na prenocovanie svoje obydlia, aby nemusel spať v stane. O svoj byt v Zahrebe sa s ním rozhodla podeliť i Anamarija Tomáškovič spolu so svojim manželom. Tá prezradila, že Poliak je stále usmievavý a veľmi pozitívny.

Prečítajte si tiež:
Minnie-Beau má len 22 mesiacov, jej mama z nej spravila modelku!

Odhodlaný cestovateľ sa chcel pozrieť aj do Národného parku Plytvické jazerá, no vstup tam stojí 250 kún, čo je asi 30 eur, no nemal dostatok financií. Anamarija o tom napísala príspevok na Facebooku a keď sa o Marcinovom príbehu dozvedeli ľudia, začali sa mu zberať peniaze, aby sa tam mohol pozrieť.

 

 

Zdroj: http://www.ladbible.com/news/inspirational-man-cycles-700km-to-see-the-sea-before-he-goes-blind-20180721

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=109655313294995&set=a.109655336628326.1073741826.100027515802462&type=3&theater

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií