fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia v Holandsku odhalila mučiarne. Nachádzalo sa tam aj zubárske kreslo, skalpely, kliešte a putá

Úrady v Holandsku objavili mučiarne ukryté vo vnútri prepravných kontajnerov, ktoré boli obložené zvukovo izolačným materiálom. Nachádzali sa tam aj mučiace zariadenia, uviedla štátna prokuratúra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia zakročila na pozemoku vo Wouwse Plantage na holandsko-belgickej hranici 22. júna a zatkla šesť mužov podozrivých z únosu a brania rukojemníkov informuje CNN.

Našli šesť prepravných kontajnerov, ktoré boli prerobené na to, čo sa považuje za „väzenské cely“, ako aj zbrane vrátane náčinia na prerezávanie a nožnice. „V každej bunke boli putá pripevnené k stropu a podlahe, aby bolo možné priviazať niekoho stojaceho so zdvihnutými pažami,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Miestnosti boli ukončené protihlukovými panelmi a tepelne izolujúcou fóliou.“

Jedna z jednotiek obsahovala aj zubárske kreslo s popruhmi na nohy a ruky. „Lodný kontajner so zubárskym kreslom obsahoval tašky s predmetmi, ktoré mali pravdepodobne mučiť alebo prinútiť obete hovortiť,“ uviedlo vyhlásenie.

Strihacie nožnice, skalpely, kliešte a ďalšie putá

Polícia okrem iného našla strihacie nožnice, skalpely, kliešte, ďalšie putá, prstové putá, pásky, kukly a vrecká z čiernej bavlny, ktoré sa dajú natiahnuť cez hlavu.

Kontajnery boli tiež vybavené kamerami na diaľkové monitorovanie.

Policajti tiež našli tri odcudzené dodávkové vozidlá, dva BMW, sedem ručných strelných zbraní a čínsky variant AK-47. „Spolu bolo nájdených 25 zbraní spolu s podozrivými,“ uviedla štátna prokuratúra.

Prečítajte si tiež:
Tohtoročná Biela noc prinesie najrozsiahlejšie dielo vo svojej histórii!

Polícia mala prístup k sieti EncroChat

Podľa úradov sa vyšetrovanie začalo v apríli, počas ktorého mali úradníci prístup k šifrovanej chatovacej sieti – EncroChat – na sledovanie pohybu a plánov skupiny. „Z toho by sa dalo odvodiť, kto boli zamýšľanými obeťami,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Polícia ich varovala a skrývala sa niekde inde. V dôsledku toho sa vďaka trvalému sledovaniu kamerovým systémom v blízkosti skladu a jeho blízkosti zabránilo plánovaným únosom, braniu rukojemníkov a iným závažným násilným trestným činom.“

Podľa Národnej agentúry pre kriminalitu (NCA) Spojeného kráľovstva bola spoločnosť EncroChat, ktorú používa 60 000 ľudí na celom svete na koordináciu distribúcie nezákonného tovaru, prania špinavých peňazí a sprisahania.

Objav kontajnerov nasledoval po sérii úspešných útokov britskej a európskej polície na základe informácií zo siete, v ktorej boli uväznené stovky zadržaných osôb a viac ako 27 ton drog zadržaných vo Veľkej Británii a Holandsku.

Šesť mužov, ktorí boli zatknutí v súvislosti so zjavným miestom mučenia, sú všetci z Holandska. Amsterdamský súd v pondelok nariadil zadržanie na 90 dní.

Prečítajte si tiež:
Luisa Azevedo: 18-ročné dievča uspokojí chúťky nejedného milovníka umenia. Tieto fotografie sú naozaj krásne

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií