Potrebujete motiváciu? Pozrite si tento film!

Potrebujete motiváciu? Pozrite si tento film!

Chcete niečo dosiahnuť no nemáte správnu motiváciu? Tak to si musíte pozrieť film Whiplash!


Film o bubeníkovi ktorý sa nevzdal svojich snov a išiel si tvrdo za svojim cieľom má vysoké hodnotenie a ľudia ho berú veľmi pozitívne.

Andrew Neiman má sen byť úspešným jazzovým bubeníkom. K tomu mu má dopomôcť najprestížnejšie hudobné konzervatórium. Jeden večer keď Andrew cvičí si ho všimne Terence Fletcher dirigent preslávený svojím talentom no hovorí sa že má aj nemilosrdné praktiky ktorými doslova týra svojich žiakov aby podávali lepšie výkony. Na druhý deň si ho Fletcher zavolá do skúšobne zo svojou kapelou aby mu pomohol dosiahnuť úspech o ktorom už dlho sníva.

whiplash 3

No Andrew je v kapele len bubeník číslo 2, vlastne iba náhrada za hlavného bubeníka hoci Fletcher aj Andrew dobre vedeli že má na to byť v kapele bubeníkom číslo 1. Celé mesiace cvičí a nakoniec sa mu to vyplatilo. Na súťaž si hlavný bubeník zabudol vziať svoju partituru a kedže Andrew vedel celý svoj part naspamäť tak dostal možnosť hrať. A to za akýchkoľvek okolností!

Zaujímavosti o filme:

Andrew sa objaví v každej scéne filmu.

Fletcher si zlomil 2 rebrá pri scéne v ktorej ho Andrew napadne

Hlavný predstaviteľ filmu počas natáčania náročných bubnovacích scén skutočne krvácal – krv na paličkách a bicích sú jeho

Film bol natočený za iba 19 dní.

Miles Teller – predstaviteľ Andrewa, hraje na bicích od svojích pätnástich rokov, kvôli filmu trénoval štyry hodiny denne, trikrát týždenne.

Trailer 

zdroj: csfd.cz youtube.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Fanúšikovia filmu Jurský park stratia všetky ilúzie. Takto sa robia špeciálne efekty
Google+ Linkedin