fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Potrebujete motiváciu? Pozrite si tento film!

Máte tip? napíšte nám mailom

Chcete niečo dosiahnuť no nemáte správnu motiváciu? Tak to si musíte pozrieť film Whiplash!

Film o bubeníkovi ktorý sa nevzdal svojich snov a išiel si tvrdo za svojim cieľom má vysoké hodnotenie a ľudia ho berú veľmi pozitívne.

Andrew Neiman má sen byť úspešným jazzovým bubeníkom. K tomu mu má dopomôcť najprestížnejšie hudobné konzervatórium. Jeden večer keď Andrew cvičí si ho všimne Terence Fletcher dirigent preslávený svojím talentom no hovorí sa že má aj nemilosrdné praktiky ktorými doslova týra svojich žiakov aby podávali lepšie výkony. Na druhý deň si ho Fletcher zavolá do skúšobne zo svojou kapelou aby mu pomohol dosiahnuť úspech o ktorom už dlho sníva.

whiplash 3

No Andrew je v kapele len bubeník číslo 2, vlastne iba náhrada za hlavného bubeníka hoci Fletcher aj Andrew dobre vedeli že má na to byť v kapele bubeníkom číslo 1. Celé mesiace cvičí a nakoniec sa mu to vyplatilo. Na súťaž si hlavný bubeník zabudol vziať svoju partituru a kedže Andrew vedel celý svoj part naspamäť tak dostal možnosť hrať. A to za akýchkoľvek okolností!

Prečítajte si tiež:
Krátky animák vyzýva k tolerancii: Láska vyzerá aj takto

Zaujímavosti o filme:

Andrew sa objaví v každej scéne filmu.

Fletcher si zlomil 2 rebrá pri scéne v ktorej ho Andrew napadne

Hlavný predstaviteľ filmu počas natáčania náročných bubnovacích scén skutočne krvácal – krv na paličkách a bicích sú jeho

Film bol natočený za iba 19 dní.

Miles Teller – predstaviteľ Andrewa, hraje na bicích od svojích pätnástich rokov, kvôli filmu trénoval štyry hodiny denne, trikrát týždenne.

Trailer 

zdroj: csfd.cz youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií