fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Potrpíte si na kvalitnom spánku nech ste kdekoľvek? Doplnkové matrace sú ideálnou voľbou či už spíte v stane, alebo príležitostne na podlahe

Blíži sa leto – obdobie, kedy sa ľudia vyberú na dovolenky či už k moru alebo niekam do prírody kempovať. Avšak je to aj obdobie, kedy sa ľudia najviac navštevujú a usporiadavajú rodinné či priateľské grilovačky.

Zoberme si taký kemping.. stan je síce útulné a krásne miestečko, no čo sa týka pohodlia pri spánku veľmi si pochvalovať samozrejme nemôžme. Na takéto niečo však ľudia vymysleli rôzne vychytávky, akými sú aj vrchné alebo inak známe doplnkové matrace.

tumblr_static_tumblr_static_5ivv2jcjgwsgkwc00sksskk04_focused_v3

Jedná sa o matrace, ktoré Vám zaručia pohodlný spánok naozaj kdekoľvek. Dôvod, prečo sa nazývajú “vrchné” alebo “doplnkové” je ten, že sa ukladajú na povrch už existujúceho matracu, rozťahovacej pohovky či iných miest vhodných pre spánok.

Aj na Slovensku možno natrafiť na niekoľko predajcov, ktorí ponúkajú naozaj kvalitné vrchné matrace. Zvolili by ste latexový, kokosový alebo pamäťový? Existuje naozaj veľa druhov, aby človek, ktorý si skutočne potrpí na kvalite svojho času stráveného relaxovaním v posteli, mal z čoho vyberať.

Kokosový vrchný matrac

Jedná sa o vrchný kokosový matrac s ovčou vlnou, ktorá má termoregulačné vlastnosti čo oceníte najmä v lete. Je vhodný na zlepšenie vlastností vášho existujúceho matraca, vhodný ako prístelkový matrac na pohovkách či gaučoch alebo pre píležitostné spanie na podlahe. Konkrétne tento  je vyrobený z kokosového vlákna a ovčej vlny, ktoré majú skvelé antialergické a termoregulačné vlastnosti.

pristylka-na-matraci2222

Vrchný matrac s pamäťovou penou

Keď ležíte na pamäťovej pene, teplo Vášho tela dokáže zmäkčiť matrac presne pod partiami tela. Matrac je mäkký tam, kde chcete a tvrdý tam, kde to potrebujete a tak pomáha podopierať telo v anatomicky správnej polohe. Zároveň pamäťová pena obmedzuje tlak, takže matrac Vás prirodzene kopíruje a v žiadnej partii nevytvára zvýšený protitlak. Toto prispieva nielen k absolútnemu komfortu, ale samozrejme aj ku kľudnejšiemu a pokojnejšiemu spánku bez častého otáčania a prevracania sa na matraci.

memory-foam-products

Povrch z pamäťovej peny môže byť zvlášť nápomocný pre starších ľudí. Mäkký povrch pamäťovej peny nevytvára protitlak na boľavé kĺby. So zníženou potrebou otáčania sa na matraci sa redukuje aj riziko prebúdzania sa počas noci.

Vďaka schopnosti reagovať na telesnú teplotu a hmotnosť matrace s pamäťovou penou pomáhajú zmierniť tlak v jednotlivých častiach tela, tých dochádza k prevencii preležanín, ale tiež k redukcii bolestí chrbtice a kĺbov.

Latexový prístelkový matrac

Matrace vyrobené zo 100%-ného latexu majú prírodnú elasticitu, vynikajúcu prispôsobivosť ľudskému telu a výnimočne dlhú životnosť. Počas spánku zostáva chrbtica vo vodorovnej, prirodzenej polohe a ramená, panva a kolená nie sú vystavené nadmernému zaťaženiu. Tento efekt sa dosahuje vďaka špeciálnym mäkším zónam v oblasti ramien a kolien a niečo tvrdším a pevnejším zónam pod panvou. Latex dosahuje maximálnu bodovú elasticitu, pretože neobsahuje žiadne tlakové body. Vyrába sa s otvorenou bunkovou štruktúrou, čo zaručuje jedinečnú termoreguláciu a vzdušnosť.

thomasville_latex_foam_1

A my vieme, kde tieto matrace výhodne zakúpiť. 🙂

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií