Ako používať parfum, aby na nás voňal čo najlepšie?
Hovoríte jazykom parfumov?
Nanášanie parfumu nemá len jeden spôsob
Nanášanie parfumu v spreji je pravdepodobne najklasickejší spôsob, aký väčšina z nás pozná. Rýchly a jednoduchý. No možno niektorí zostanú pri kúpe tých drahších, luxusných parfumov zaskočení, keď tam žiadnu pumpičku nenájdu. Tieto drahšie vône majú šróbovací uzáver, alebo aplikátor. Pri šróbovacom uzávere jednoducho nanesieme parfum na prst a rozotrieme na želané miesto. Ak však máte vôňu s aplikátorom, tak tá sa ním nanáša priamo na pokožku.
Mám parfum. Kam s ním teraz?
Základné pravidlo sveta voňavých znie: „Parfum ide vždy na telo, nie na oblečenie!“ Dôvod? Z oblečenia rýchlo vyprchá, a ak aj zostane cítiť, tak len slabo – ucítime ho len my, a nikto naokolo. Naopak, ľudská pokožka viaže vône, a bohužiaľ aj pachy, omnoho lepšie, ako textílie. A navyše – nesprávne množstvo parfumu môže zanechať mapy na oblečení. Túto techniku však neodporúčame používať v lete, najmä v slnečných dňoch. Vôňa na koži v kombinácii so slnkom by mohla zanechať na vašej pokožke nepekné pigmentové škvrny.
Hlava, ramená, kolená, palce alebo Tu to vonia najlepšie!
Vieme, aké druhy nanášania vône poznáme, vieme, že voniame seba, a nie to, čo máme práve oblečené, ale otázka znie, na akú časť tela treba vôňu aplikovať?
To, čo pomáha parfumu, aby voňal, je teplo. To koža samozrejme má, a preto najlepšie bude, ak si parfum nanesiete na termobody, ktorými sú zápästia, spánky alebo krk. Upozornenie pre mužov – nie, hruď menovaná naozaj nebola. Nie, naozaj nie.
Kedy je ten správny čas na citrusy, ľalie či niečo korenisté?
Nepísané pravidlo hovorí, že na deň sú vhodné ľahšie, svieže vône. Príjemne osviežia a a preberú myseľ. Naopak večer môžte zvoliť výrazné, ťažšie, korenisté parfumy. Použitie týchto vôní sa rôzne mení podľa ročného obdobia, počasia, nálady či udalosti, na ktorú vôňu volíme.
Opäť a raz koža – nie len nosiť, ale aj skúšať treba parfum priamo na koži
Pri výbere tej správnej vône je dôležité, či vonia vám samým. Najlepšie je, ak si prvý strek nanesiete na vzorkový papierik. Podľa toho, či sa vám vôňa páči, alebo nie, sa rozhodnete, či si ju skúsite na sebe. Ideálne je, ako som písala vyššie, aplikovať vôňu na kožu. Inak zreaguje s papierikom, inak s textilom a úplne inak s kožou. Prečo je to tak? Koža každého človeka ma svoj špecifický pach, a tak nemusí na každom voňať rovnako skvelo…
Vek je len číslo a parfum je len odrazom nášho ja
Vôňu by človek mal vyberať podľa veku. Že je to blbosť? Tak si predstavte mladého človeka, mladšieho ako mladého, napríklad ešte žiaka základnej školy, ktorý chce voňať, aby prebil nejaké tie hormonálne výkyvy. Vezme otcovi z poličky korenistú voňavku, ktorá sa vôbec, ale vôbec nehodí k 14- ročnému chalanovi, ale skôr k nejakému staršiemu. Alebo presný opak. 25- ročný muž, ktorý používa klasický, jemne voňajúci deo spray? Teraz nehovoríme o cene. Samozrejme – aj tá má dopad na kvalitu, ale určite sa dá dobre voňať aj za menej peňazí.
Takže – mladí ľudia = svieže, ľahké vône. Starší = svieže vône s korenistým nádychom, ťažšie s prímesou vône kvetov alebo ovocia.
Zdroj: menstyle.cz Foto: pixabay.com